Kripto para piyasasında sırada ne var?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
271 kez okundu

Kripto para piyasasında sırada ne var? Kripto para piyasası yeni aya ve haftaya kısmen de olsa yeşil rengin hakim olduğu bir seyirle başladı. bilindiği gibi geçtiğimiz hafta sert satışların hakim olduğu bir seyir gözlenmişti. Lider kripto para birimi Bitcoin yeni haftaya yüzde 3’ün üzerinde yükselişle başlarken Ethereum’da da yine yükseliş yönünde bir seyir gözlemlendi.

Günün en önemli gelişmesi ise Google tarafından…  Google, Finans sayfası finans.google.com’a kripto para fiyatlarını ekleyerek sürpriz bir hamle yaptı. “Kripto” isimli özel bölüm, artık geleneksel hisse senedi ve döviz piyasalarının yanı sıra “Piyasaları Karşılaştır” kategorisinde de yer alıyor. Bu bölüm, Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimleri için temel fiyat bilgilerini sunuyor.
Google’ın ana şirketi Alphabet, genellikle rastgele bir şekilde kripto para eğitim ve haber içeriğini yasaklayarak kripto para yatırımcılarını ve kullanıcılarını sürekli rahatsız eden video platformu YouTube’un da sahibi. Bu yönüyle Google Finans’a kripto paraların eklenmesi büyük dikkat çekerken, sürpriz oldu.
Kurumsal yatırımcılar ve şirketlerin kripto paralara yatırım yapmaya başladıkça kripto para piyasası özellikle ana akımın dikkatini çekmeyi başardı. Ocak ayında 1 trilyon doları geçen kripto para piyasası, bir geri çekilme yaşamadan önce Şubat ayında 1.7 trilyon dolara kadar dayandı. Mevcut değerlerde, toplam piyasa değeri 1.4 trilyon doların üzerinde.
Aslında sürpriz olarak nitelendirilen bu gelişmeye geç kalmış bir gelişme olarak da bakılabilir…
Peki bu haber ışığında kripto para piyasasını nasıl bir hafta bekliyor? Özellikle Bitcoin ve ADA tarafında teknik görünüm nasıl şekillendi? Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban yorumluyor…

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.