XRP ve Bitcoin cephesinde neler olacak?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
428 kez okundu

XRP ve Bitcoin cephesinde neler olacak? Bitcoin’de gün tepki alımlarıyla başladı… Peki devamı gelecek mi? XRP ise önemi bir destek noktasının altında. Parite tekrar bu seviyenin üzerine çıkabilecek mi? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor…

Kripto para piyasası yeni bir döneme giriyor – 09.08.2021 Günlük Analiz

XRP ve Bitcoin cephesinde neler olacak? Bitcoin/USD paritesinde dün yaşanan sert düşüşün tepki alımları gözlemleniyor şu dakikalar itibariyle. Yaşanan bu tepki alımında önemli bir nokta olarak görülen 33 bin 815 dolar seviyesinin üzerine çıkıldı. Bu kısmen olumlu… Zira bu seviyenin üzerinde kalınması 36 bin 533 dolar direncinin test edilmesini sağlayabilir. Bu noktanın ise bir özelliği var… O da hem trend direnci hem de 4 saatlik grafikte 100 periyotluk HO’ya denk gelen nokta olması. Bu sebeple olası yükselişlerde bu seviyenin hacimli kırılması 38 bin dolar seviyesi ara direnç noktası olmak üzere 41 bin 500 dolar seviyesinin hedeflenmesini sağlayabilir. Bu olumlu senaryo… Olumsuz senaryoda ise; tekrar 33 bin 815 dolar seviyesinin altına gelinmesi durumunda 30 bin 127 – 32 bin 417 dolar bandına paritenin gerileme olasılığı artacak. Anca önemli bir uyarımızı tekrarlayalım; paritede 41 bin dolar seviyesi üzerine çıkılıp bu nokta üzerinde kapanışlar yapılmadıkça yaşanabilecek yükselişler tepki hareketinden öteye gitmeyecektir… Bu sebeple direnç noktalarında olası satışlara karşı dikkatli olunmalı….

Günün en dikkat çekici haberi ise çok uzaklardan… Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) parlementodaki 84 oydan 62’sini lehte oy kullanmasıyla, El Salvador’da resmi olarak ulusal bir para birimi haline geldi.

El Salvador parlamentosu büyük çoğunlukla yasayı kabul etti

Küçük El Salvador ülkesi sözünü tuttu ve planını hayata geçirdi. Bazı uzmanlar, Bitcoin’i yasal bir para olarak kabul etme sözünün tutulması konusunda şüphe duyuyorlardı. El Salvador başkanı Nayib Bukele, Bitcoin (BTC)’i ülkede resmi olarak ulusal bir para birimine dönüştüren yasanın süper çoğunluk ile kabul edildiğini twitter’da paylaştı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.