XRP için kritik gün? Peki neler bekleniyor?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
482 kez okundu

XRP için kritik gün? Peki neler bekleniyor? Şu dönemde oldukça kırılgan bir yapıda olan Bitcoin gelen haberlerle yine kritik noktaya geriledi… XRP için ise dava kanadından gelen söylemler fiyatın sert bir şekilde düşmesine neden oldu? Peki bundan sonra ne olabilir? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor.

Kripto para piyasası toparlıyor mu? – 21.05.2021 Günlük Analiz

XRP için kritik gün? Peki neler bekleniyor? Kripto para piyasasında sular bir miktar durulmuşa benziyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’de düşüş hız kesti. Yukarı yönlü hareket ise ABD Hazine Bakanlığından gelen haberle bir miktar bekleme moduna geçmiş gibi… Ethereum ise toparlanma yönünde ciddi adımlar atıyor. Ancak asıl gelişme ise XRP kanadında… Bugün TSİ saat 14.00’te Ripple’ın, XRP satışlarının menkul kıymet olup olmadığına ilişkin aldığı hukuki tavsiye kararlarına ilişkin taleplerini tartışmak için tele konferans yapılacağı iddia ediliyor…

Günün ilginç açıklaması ise Ethereum (ETH)’un kurucusu Vitalik Buterin’den… Buterin, kripto para piyasasının bir balon içinde olduğunu ve Bitcoin (BTC) madenciliği etrafında yoğunlaşan enerji tartışmalarının, lider kripto para biriminin teknolojik değişimi benimsemesini gerektirdiğini düşünüyor.

Buterin: Balonun içerisindeyiz

Buterin Salı günü CNN’de bazı açıklamalarda bulundu ve şunları vurguladı:

“Şimdiye kadar bu büyük kripto para balonlarından en az üç tanesini yaşadık. Bu balonun çoktan bitmiş olabileceğini veya aylar sonra bitebileceğini düşünüyorum.”

27 yaşındaki girişimci, Bitcoin (BTC)’i yaklaşık 30 bin dolara düşüren son çöküşün kripto para balonunun sona erdiğinin bir göstergesi olup olmadığı konusunda yorum yapmadı, ancak şunları söyledi:

“Baloncukların sona ermesinin nedeni, teknolojinin henüz orada olmadığını açıkça ortaya koyan bir olayın meydana gelmesidir.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.