XRP’de Yükselişin devamı var mı? Bitcoin dominace’ı o seviyenin de altında

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
442 kez okundu

Bitcoin dominance’ındaki düşüş ‘altcoinler’i hareketlendirdi. Peki bu süreçte Bitcoin, XRP ve NEO’yu neler bekliyor? Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban yorumluyor.

Altcoinler hareketlendi! XRP yükseliyor – 07.04.2021 Günlük Analiz

Bitcoin dominance’ındaki düşüş ‘altcoinler’i hareketlendirdi. Bunun yanında Bitcoin’de de yaşanan yükseliş dikkat çekici… Ethereum ise beklenen hareketi yavaş yavaş yapıyor gibi. Ancak asıl hareketlilik XRP’de… XRP/USD paritesi kritik 0,64291 doları da aştı…

XRP’de neler oluyor?

XRP fiyatı yaşanan sert yükseliş paritenin 0,94 dolara kadar yükselmesini sağladı… XRP, Mayıs 2018’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto para biriminin fiyatı, Ripple’ın Asya’nın en büyük sınır ötesi ödeme şirketlerinden biri olan Tranglo’da yüzde 40 stake satın almasının ardından bir ivme yaşadı.

Coinmarketcap tarafından yayınlanan son verilere göre XRP, şu anda dünyanın en büyük 7’nci kripto para birimi. Dijital varlığın yaklaşık 33 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. XRP, Uniswap, Chainlink ve Litecoin’den daha değerli hale geldi.

XRP fiyatı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple Labs ve yöneticilerine karşı dava açmasının ardından Aralık 2020’de büyük bir darbe aldı. Fakat, o zamandan beri XRP’nin fiyatı yükselişte. Dijital para birimi artık SEC’in davasından sonra meydana gelen tüm kayıpları telafi etti.

Peki bu süreçte Bitcoin, XRP ve NEO’yu neler bekliyor?

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.