WARP Finance (WARP) Nedir?

WARP Finance (WARP) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
40 kez okundu

Warp Protocol’ün amacı, kullanılmayan likidite sağlayıcı tokenlerinin (LP) kredi için teminat olarak kullanılmasına izin vererek yeni bir kullanım durumu oluşturmaktır. Bitci.com olarak bu makalede WARP Finance nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Kullanıcılar, LP tokenlerini Warp platformuna yatırarak karşılığında stabil koin kredileri alabilmektedir. Diğer yandan LP tokenleri ise Uniswap ödüllerinden kazanmaya devam etmektedir. Likidite havuzlarında (Uniswap, SushiSwap gibi) stake yaparken kullanıcıların LP tokenleri aracılığıyla takas ücreti kazanmak için ETH/WBTC gibi 50/50 tutarında iki dijital varlık yatırması gerekmektedir. Bu; kendisini her varlıkta da aynı değerde olacak şekilde otomatik olarak dengeleyen basitleştirilen endeks fonu olarak tanımlanabilmektedir.

Warp Finance (WARP) Nedir?

Kullanılmayan LP tokenlerinin borçlanma için teminat olarak kullanılmasına izin vererek yeni bir kullanım durumu yaratan Ethereum üzerinendeki açık kaynaklı bir protokoldür. İki önemli bileşenden oluşmaktadır:

  • Borçlular: Kullanıcılar, Warp platformuna LP tokeni yatırıp karşılığında stabil kon kredisi alacaktır. Ek olarak Uniswap’ten ise işlem ücreti kazanacaktır. Platform şu anda Uniswap ve Sushiswap LP çiftlerini sunmaktadır.
  • Borç verenler: Kullanıcılar, faiz getiren tokenler wDAI, wUSDC, wUSDT veya wsUSD karşılığında Warp Finance üzerinde DAI, USDC, ve sUSD tedarik edebilecektir. Tedarikçiler, kazanılan faizin eklenmesiyle başlangıçta yatırdıkları stabil koini geri alabilmektedir.

Warp Finance’ın (WARP) Amacı Nedir?

Warp Protocol’ün birincil amacı; kullanılmayan LP tokenlerinin borçlanma için teminat olarak kullanılmasına izin vererek yeni bir kullanım durumu oluşturmaktır.

Kullanıcılar, diğer varlıklara kıyasla LP tokenlerini ödünç vererek, Uniswap’tan ticaret ücretleri kazanmaya devam edebilmektedir. Ayrıca ödenen etkin faiz oranının düşürmek de mümkündür.

WARP Token Nedir?

Warp Finance’ın kripto para birimi WAPR’tır. Ekosistemin yönetişim tokenidir ve teşvik mekanizmaları için kullanılmaktadır. Tüm Warp’ın %50’si dağıtıldıktan sonra yönetişim etkinleştirilecektir.

Yatırımcılara WARP tokeni satılması planlanmamaktadır. WARP tokenleri, yalnızca Warp platformunun aktif katılımı ve kullanımı ile kazanılabilmektedir.

Kullanıcıların bir teklif sunabilmesi için bir WARP eşiğine sahip olmaları gerekmektedir. WARP tokenine daha fazla fayda sağlamak için token sahipleri, işlem ücretlerinin kendilerine dağıtılmasına izin vermek için oy kullanılabilmektedir.

Aktif katılımı teşvik etmek için kısa vadeli kampanyalar yürütülmesi planlanmıştır. İlk katılımcılar, token ödülleri için rekabet edebilecek ve ek olarak warp.finance NFT’leri kazanma şansına sahip olacak.

Warp Finance’ın (WARP) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre Warp Finance (WARP) toplam arzı 150,000 WARP’tır. Dolaşımdaki arz miktarı ise 46,128 WARP’tır. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 154,004$ olan WARP’ın piyasa değeri 6,546,455$’dır.

Warp Finance’ın (WARP) şu anda işlem gördüğü mevcut fiyat 141,89$’dır. Ancak Şubat 2021’de 2,502,79$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.