Waltonchain (WTC) Nedir?

Waltonchain (WTC) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
138 kez okundu

Waltonchain temel kamu işletme eko zinciridir. Benzersiz bir blok zinciri ve Nesnelerin İnterneti (IoT) kombinasyonu oluşturmak için RFID teknolojisine başvurur. Bu eko zincirle birlikte tüccarlar tüm malların üretimini, lojistiğini, depolamasını ve perakende dolaşımı izleme şansına sahiptir.

Waltonchain Nedir?

Waltonchain projesi, adını RFID teknolojisinin mucidi Charles Walton’dan (1921-2011) almıştır. Yıllardır geniş bir alanda kullanılan RFID teknolojisi, nesneleri radyo dalgalarıyla tanımak anlamına gelmektedir. Mağazalardaki güvenlik alarmları ya da barkod okuyucuların kullanıldığı ortamlar RFID’in kullanıldığı alanlara gündelik hayattan örneklerlerdir.

Projenin birçok partneri bulunmaktadır. Partnerlerinin arasında Blockcloud, Kaltendin, Nids, CoinMarketCap, Coindar.org, Silictec, crypto.com ve Citylink gibi birçok marka vardır.

Waltonchain’in (WTC) Amacı Nedir?

Blok zincir + IoT lideri olarak Waltonchain, gerçek ekonomiye blok zincir teknolojisiyle hizmet eder. Endüstri dönüşümünü teşvik etmek için blok zincir ve RFID teknolojisini benzersiz bir şekilde entegre eder. Platform, çeşitli endüstriler için izlenebilirlik ve sertifikasyon çözümlerinin yanı sıra endüstriyel veriler için şifreleme hizmetleri ve veritabanı oluşturmak için kendi geliştirdiği RFID çipleriyle blok zincirinin merkeziyetsizliğini birleştirir. Üstelik iş uygulamaları arasında gıda izlenebilirliği, lüks eşya tanımlama, deniz ürünleri taşımacılığı takibi ve lojistik yer alan platform, gelecekte bu alanı daha da çeşitlendirmeyi hedeflemektedir.

Bir iş eko zinciri olan Waltonchain, üzerindeki tüm verilerin gerçek ve güvenilir olmasını sağlar. Kendi geliştirdiği okuyucu çip ve etiket çipi ile dolaşımdaki fiziksel emtiaların tüm verilerini otomatik olarak blok zincirine kaydeder. Böylece platform, insan müdahalesini engellemiş olur. Yani verilerin kurcalanma olasılığını en aza indirilir ve adil, şeffaf ve güvenilir bir yeni nesil iş ekosistemi oluşturulur.

Waltonchain’in (WTC) Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Waltonchain platformunun kripto para birimi WTC’dir. Blok zincirler arasındaki operasyon bu token tarafından desteklenmektedir. Diğer tokenlerin basılması, faiz sistemi ve yönetimde de WTC tokeninden yararlanılır.

Coingecko verilerine göre Waltonchain’in (WTC) toplam arzı 70,000,000 WTC’dir. Dolaşımdaki arz ise 29,182,764 WTC’dir. Platformun mevcut fiyatı 0,487188$’dır. Ancak 27 Ocak 2018’te 41,15$’ı görmüş ve rekor fiyatına ulaşmıştır. Projenin piyasa değeri 14,231,584$’dır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.