Voyager (VGX) Nedir?

Voyager (VGX) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
43 kez okundu

Voyager (VGX) bir düzineden fazla kripto para borsasında alım ve satım işlemlerini kolaylaştıran bir kripto para projesidir. Bitci.com olarak bu makalede VGX nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Voyager (VGX) Nedir?

Kullanıcılarının birden fazla borsada düzinelerce para birimine erişim sağlamasına olanak tanımaktadır. Platform bunu bunu gerçekleştirmek için “Voyager Akıllı Sipariş Yönlendiricisi” adı verilen teknoloji kullanmaktadır.

Voyager, kripto varlıkların finans ve yatırımın geleceği olduğuna inanmaktadır. Platforma göre milyarlarca insan finansal özgürlüklerini güçlendirmek için kripto varlıklarını kullanacaktır.

VGX’in kökü 2017’de piyasaya sürülen Ethos Token’a dayanmaktadır. Voyager, 2019’da Ethos.io’yu satın alarak ekibi ve tokeni kendi ekosistemine dahil etmiştir. Ethos tokeni, 2020’nin başında Voyager Token olarak yeniden markalanmıştır.

VGX Tokeni Nedir?

Voyager platformun kripto para birimi VGX’tir. VGX, geniş ağ erişimi nedeniyle Ethereum blok zinciri üzerinde yer alan ERC-20 standartlı bir tokendir. Yatırımcıları teşvişk etmek ve  platformdaki işlemlerini ödüllendirmek kullanılmaktadır. Tokenin benimsenmesi ve platformun işlevleri için VGX 2.0’ın kullanılması planlanmaktadır.

Voyager Token (VGX 2.0) %7 stake ödülüyle kullanıcıların kripto kazanma potansiyelini artırmaktadır. Ayrıca kullanıcılar diğer kripto para birimlerinde de kazançlarını artırabilir ve ödül kazanabilir. Ek olarak Voyager, bir banka kartı ve DeFi teklifleri içeren daha fazla özellik sunmak için çalışmaktadır.

Voyager (VGX) Neye Çözüm Sunmaktadır?

Voyager, birçok kullanıcı için kripto para birimi satın almanın ve ticaretini gerçekleştirmenin karmaşık bir süreç olabileceğini iddia etmektedir. Bu nedenle platform, kullanıcılar için kullanımı kolay bir uygulama geliştirmiştir. Uygulama sayesinde kripto ticareti, stake etmek ve ödül kazanmak basitleştirilip otomatik hale getirilmiştir. Ek olarak platformun kripto para birimi VGX uygulamaya entegre edilmiş ve yatırımcıların işlemlerini token vasıtasıyla ödüllendirmek hedeflenmiştir.

Kripto piyasasında hisse senedi ticaretinden farklı olarak fiyat tutarsızlıkları yaşanmaktadır. Ek olarak birçok kripto borsasında fiyat oynaklığı yaşanmaktadır. Voyager ise birden fazla borsa ve likidite sağlayıcısına bağlanarak hem piyasadaki fiyatları toplar, hem de saniyeler içinde satın almayı gerçekleştirir. Akıllı sipariş yönlendirici adı verilen teknoloji, emirleri hızlı gerçekleştirmektedir. Kullanıcılar platformda ne kadar çok işlem yaparsa o kadar çok VGX tokeni kazanmaktadır.

Voyager’ın (VGX) Kurucusu Kimdir?

Voyager; Stephen Ehrlich, Philip Eytan, Gaspard de Dreuzy ve Oscar Salazar tarafından ortaklaşa kurulmuştur. CEO Stephen Erlich finansal piyasa uzmanıdır ve aynı zamanda Lightspeed Financıal’ın kuran isimdir. Philip Eytan ise Voyager Vakfı’nda başkanlık yapmaktadır ve geçmişte Morgan Stanley’de çalışmıştır.

Voyager (VGX) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Voyager (VGX) toplam arzı 285,458,724 VGX’tir. Bununla birlikte dolaşımdaki arz miktarı ise tam olarak bilinmemektedir.

VGX tokeni şu anda 1,56$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 12,47$’a kadar yükselmiş ve kendi zirve fiyatına ulaşmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.