Utrust (UTK) Nedir?

Utrust (UTK) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
63 kez okundu

Utrust (UTK) ödeme platformlarının yetersizliği sonucunda kripto para birimlerinin düşük kullanılabilir oluşuna çözüm getirmek için tasarlanmıştır. Bitci.com olarak bu makalede Utrust (UTK) nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Utrust (UTK) Nedir?

Hızlı işlemler, düşük ücretler ve düşük sınır ötesi işlem sürtünmesi sağlamayı amaçlamaktadır. Kripto para birimlerini geliştirerek, yatırımcıların dünya çapında büyüyen bir kripto sahibi kiteye satış yapmalarına olanak tanımayı hedefler.

Platform, ödeme platformlarını az gelişmiş işlem güvenliği ve yüksek ücretleri sebebiyle yetersiz görmektedir. Mevcut platformlarının, kripto paranın ödeme aracı olarak kullanılmasını engellediğini düşünmektedir. Alıcıların güvenli alışveriş yapmalarını sağlarken aynı zamanda geri ödeme seçeneği sunmaktadır. Böylece satıcılar, kripto piyasasının yüksek oynaklığından korunmuş olur.

Özetle platform, PayPal’ın kripto yarışmacısı olacak pazaryeri entegrasyonu için bir ödeme API’sı oluşturmayı hedeflemektedir. Blok zincir ve geleneksel fiat (itibari para) sistemlerinin en iyi özelliklerini birleştirerek daha güvenilir bir ödeme platform ortaya çıkarılacaktır.

Utrust’ın (UTK) Özellikleri Nelerdir?

Utrust platformu, kullanıcıların paralarını fiat para biriminde alırken alıcılardan birden fazla kripto para birimi kabul etmelerini sağlayan bir ödeme işlemcisi çözümüdür.

Birkaç farklı yenilikçi özellik sunarak çözümlerinin pazarın en iyi haline gelmesini amaçlamaktadırlar. O özellikler şunlardır:

  • Hem alıcı hem de satıcılar için sağlam bir tüketici koruması ve risk azaltması.
  • Alıcı olarak favori kripto biriminizle ödeme yapın, satıcı olarak itibari para biriminde alın.
  • İşlem ücretlerini azaltmak için platformda kullanılabilen entegre bir endeksli değişim belirteci.

Utrust Tokeni (UTK) Nedir?

Utrust tokeni, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen ERC-20 uyumlu bir tokendir. Ethereum özel dijital varlıkları yayınlamak için geniş çapta benimsenmesi ve endüstri standardı sebebiyle proje için doğal seçim olarak görülmektedir. Tokenin, ERC-20 standardına sahip olması ise Ethereum ekosisteminin mevcut altyapı avantajlarından yararlanmasını sağlamaktadır.

Bir kullanıcı, Utrust ödeme platformu aracılığıyla hernangi bir kripto para birimi ödemesi yaptığında, işlem ücretinin bir yüzdesi Utrust tokenlerini geri almak ve piyasadan kaldırmak için kullanılacaktır. Üstelik kaldırılan tokenler ise yakılacaktır. Bu Utrust token arz miktarını ve talebini daha da artıracak ve platformun benimsenmesini sağlayacaktır.

Utrust’ın (UTK) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Utrust’ın (UTK) toplam arz miktarı 500,000,000 UTK’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 460,000,000 UTK’dir. Son 24 saatlik ticaret hacmi 38,831,784$ olan platformun piyasa değeri 131,811,282$’dır.

UTK’nin işlem gördüğü mevcut fiyat 0,284238$’dır. Ancak Ocak 2018’de 1$’ı aşmış ve 1,18$’a kadar yükselerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.