Unifty (NIF) Nedir?

Unifty (NIF) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
33 kez okundu

Unifty (NIF) dijital sanatçıların kodlama bilgisi olmadan farklı amaçlar için kendi sözleşmelerini oluşturmalarını sağlamak için CAAS çözümleri sunmaktadır. Çözümler içerisinde şunlar bulunmaktadır: ERC-1155 koleksiyonu oluşturma, çiftlikler, satış öncesi müzayedeler, NFT takası ve benzeri bir dizi sözleşme, önceden hazırlanmış dApp’ler. Bitci.com olarak bu makalede Unifty Nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Unifty (NIF) Nedir?

Unifty; ürün, araç, hizmet, mikro-dApps paketi ile kodsuz, çok zincirli bir NFT ekosistemidir. Ekosistem içerisinde içerik oluşturucular, kod bilmeden NFT tabanlı dApp’ler oluşturabilmektedir.

Platform ile oluşturulan her sözleşme tamamen kullanıcıya aittir ve kullanıcı tarafından kontrol edilmektedir.

Unifty, yeni nesil DeFi ve NFT Lego’ların yapımına güç sağlayan son teknoloji aletler sunduğunu ifade etmektedir. Unifty’nin amiral gemi olarak tanımladığı ürünü Unifty Gallery’dir.

Unifty’ın (NIF) Kurucusu Kimdir?

Unifty (NIF) Aralık 2020’de Markus Bopp tarafından kurulmuştur. Platform kuruluş amacını şu şekilde açıklamıştır: “Blok zincir hakkında bilgisi olmayan NFT meraklılarından NFT uzmanlarına kadar herkes için araç ve hizmetler sunan bir ekosistem yaratmak.”

Unifty Gallery Nedir?

Unifty Gallery, fiziksel olarak var olan alışılagelmiş sanat galerisinin dijital dünyadaki halidir. Yalnızca sanatın nasıl sergilendiğine ilişkin paradigmayı değil, sanatın nasıl paraya çevrildiğini ve getirdiği değeri de değiştirmeyi vaat etmektedir.

Galeri, içerik oluşturuculara bir tür garantili gelir sağlamaktadır. Yaratıcılar, sergileri aracılığıyla NFT’leri koleksiyonculara satıp gelir elde edebilmektedir. Ancak satmasalar dahi, ürünlerin sadece sergilenmesi yaratıcının kazanç sağlamasına yetmektedir.

NIF Tokeni Nedir?

Unifty yönetişimi yardımcı programdan ayıran benzersiz bir çift token modeline sahiptir. NIF sahipleri, ekosistemin sahibidir. Yönetişime katılarak platformun geleceğini şekillendirmede rol almaktadırlar. Diğer token UNT ise staking için gerekli bir tokendir.

Unifty’nin (NIF) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Unifty’ın (NIF) maksimum ve toplam arzı 5,000,000 NIF’tir. Dolaşımdaki arz miktarı 3,284,749 NIF’tir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 367,684$ olan projenin piyasa değeri 51,121,101$’dır.

NIF tokeni şu anda borsada 15,93$ seviyesinden işlem görmektedir. Hafta içerisinde en düşük 9,97$’ı gören NIF, en yüksek 17,03$ seviyesini görmüştür. Ek olarak NIF tokeni Kasım 2021’de ise 64,94$ seviyesine yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kurmuştur.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.