Türk sporuna 140 milyon TL’nin üzerinde destek

Türk sporuna 140 milyon TL’nin üzerinde destek

Bitci.com
Bitci.com
104 kez okundu

Hürriyet’in haberine göre; Bugüne kadar Türkiye’de 13 farklı spor takımı ve federasyon ile fan token projesi geliştiren kripto para platformu Bitci, son 1.5 yıllık dönemde söz konusu organizasyonlara 140 milyon TL’nin üzerinde kaynak sağladı.

Takım ve federasyonlar için Fan Token projesi geliştirdiklerini açıklayan şirket, son 1.5 yıllık dönemde Türkiye’den 13 farklı organizasyonla iş birliğine gittiklerini belirtti.

Türkiye’deki ilk fan token iş birliklerini, 2020 yılının son çeyreğinde Karşıyaka Spor Kulübü ile hayata geçirdiklerini ifade eden CEO Onur Altan Tan, “Karşıyaka’nın ardından, Türkiye Basketbol Federasyonu ile dünyada bir ilke imza attık ve milli takımlar düzeyindeki ilk fan token projesini hayata geçirdik. Bugün itibarıyla bu iki organizasyonun yanı sıra Türkiye’den Eskişehirsor, Ankaragücü, Denizlispor, Bursaspor, Kocaelispor, Fatih Karagümrük, Gençlerbirliği, Afjet Afyonspor, Bodrumpor, Adanaspor ve Türkiye Motosiklet Federasyonu ile fan token anlaşmalarımız bulunuyor” dedi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.