TrueUSD (TUSD) Nedir?

TrueUSD (TUSD) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
32 kez okundu

TrueUSD, ABD Doları’na 1:1 oranında sabitlenen bir stabil koindir. TrustToken platformu tarafından desteklenen bir projedir. Rakip stabil koinler gibi, yatırımcılarına volatilitesi yüksek kripto para birimleri karşısında değeri sabit bir varlık sunmaktadır. Bitci.com olarak bu makalede TUST nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

TrueUSD (TUSD) Nedir?

TUSD doğrudan USD değerine bağlıdır. TUSD, TUSD token sahiplerinin yararına emanet hesaplarda tutulan USD ile 1’e 1 desteklenmektedir. Dünyanın herhangi bir yerindeki kişiye 0,01 USD karşılığında transfer edilebilmektedir. KYC/AML kontrolünün ardından ise itibari para USD için kullanılabilmektedir.

TrueUSD ekibinin amacı istikrarlı, güvenli ve onlar tarafından da kullanılabilecek stabil koin oluşturmaktır. TrustToken, dünyanın her yerinde kolayca alınıp satılabilen varlıklarla desteklenen tokenleri oluşturan bir platformdur.

TrustToken platformu tarafından oluşturulan TrueUSD’nin CEO’su aynı zamanda kuruculardan biri olan Rafael Cosman’dır. Rafael Cosman geçmişte Google’da çalışmış ancak 2017’de Trust Token projesi için Google’dan ayrılma kararı almıştır.

TrueUSD (TUSD) Güvenli Midir?

Platform, TUSD’yi destekleyen fonların her zaman 1:1 oranın tutulduğunu ve projenin hizmet şartlarında önemli bir değişiklik yapmadığı doğrulamak için en iyi muhasebe firmalarından biri olan Cohen & Co. ile çalışmaktadır.

TrustToken, TrueUSD tokenleri tarafından desteklenen fonları tutmak için mütevelli heyetleri ve bankalarla ortaklık kurdu. Ek olarak güvenlik miktarını artırmak için, mütevelli heyetleri ve bankalar tüm fonları doğrudan ele almaktadır. Üstelik emanet edilen fonlar, TrueUSD sistemine erişim sağlamaz.

TrueUSD’nin (TUSD) Avantajları Nelerdir?

TrueUSD stabil koini, düşük miktarlı işlem yapan bireysel kullanıcılara ve daha riskli işlemler yapıp riskini minimum düzeyde tutmak isteyen yatırımcılara çözümler sunmaktadır. Bununla birlikte TrustToken platformu, TUSD’nin ABD Doları tarafından tamamen desteklenen ilk düzenlenmiş stabil koin olduğunu ifade etmektedir.

TUSD düşük işlem ücretleriyle hızlı işlemlere olanak tanımaktadır. Üstelik platforma göre TUSD; çok kullanılan popüler rakibi Tether tarafından gölgede bırakılmaktadır. Bunun sebebi TUSD’un Tether’a göre daha fazla güvenlik ve özellik sunmasına rağmen pazarlama alanında geride kalmasıdır.

TrueUSD’nin (TUSD) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre TrueUSD toplam arzı 1,455,714,386 TUSD’dir ve bu arzın tamamı dolaşımdadır. Son 24 saatlik ticaret hacmi 94,864,250$ olan projenin piyasa değeri 1,452,427,817$ olarak dikkat çekmektedir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.