Tether (USDt) Nedir?

Tether (USDt) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
9974 kez okundu

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kripto para sektörü hayatımızın bir parçası haline geldi. Ethereum, Bitcoin, Tether ve Ripple gibi dünyaca ünlü kripto para birimlerinin önemi her geçen gün artıyor. Bu makalemizde Tether coin nedir, nasıl alınır ve kaç TL gibi soruların cevabını bulabileceksiniz.

Tether nedir?

2014 yılının Temmuz ayında Tether Limited adlı şirket tarafından kuruldu. İlk olarak RealCoin adıyla piyasaya çıktıktan sonra Kasım 2014’te Tehter olarak değiştirilen kripto para, stablecoin olarak ortaya çıktı.

Tether coin ( kripto para) nedir, nasıl alınır, kaç TL gibi soruların cevabını bu makalemizde bulabilirsiniz.

Stablecoin kavramı, değeri sabitlenmiş kripto para birimleri için kullanılıyor. Amerikan dolarına endeksli olan Tether, dolar rezervi ile paralel şekilde hareket ediyor. Bu sayede 1 USDt = 1 dolar dengesini tutturabilen şirket, diğer kripto paralardaki dalgalanmalar sebebiyle endişe duyan kişilerin tercih listesinin en üstünde yer alıyor.

En çok rağbet gören stablecoin olan Tether, sabit fiyatlı olduğu için varyasyona sahip değil. Bazı Amerikan bankalarının stabilecoin kullanmasına izin verilmesiyle birlikte başta Tether olmak üzere birçok kripto paranın önemi arttı.

Dolar’a sabitlenen kripto paralar arasında zirvede yer alan Tether, yapılan kanuni düzenlemeler sayesinde daha fazla fon akışına sahip olabilecek. Elde edilen fon gelirleri sayesinde tüm dünyada kullanımı artacak olan Tether, geleneksel sistemlerle entegre bir şekilde kullanılabilecek.

Tether nasıl alınır?

Tether coin satın almak için birden fazla yöntemi bulunsa da en güvenilir ve kolay satın alımı bitci.com üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Kripto para piyasasında aktif olarak rol alan Bitci, Türkiye Basketbol Federasyonu ve Karşıyaka Spor Kulübü gibi büyük kurumlar ile ortak çalışmalar yürütüyor.

Tether kaç TL

Daha önce de belirttiğimiz gibi Tether(USDt) stabilecoin olduğu için fiyatı daima 1 dolar’a yakın seyrediyor. Her ne kadar fiyatında ufak değişimler gerçekleşse de 1 USDt = 1 dolar olarak kabul ediliyor. Dolar/TL endeksinin sürekli dalgalanmasından dolayı Tether’in para birimimizde sabit bir karşılığı ne yazık ki yok.

Tether kripto para birimi hangi alanlarda kullanılıyor?

Amerika’da yasal düzenleme sonrası bankalara Tether başta olmak üzere sabit kripto para ile işlem yapabilme yetkisi verildi. Ülkemizde de orta vadede benzer yasal düzenlemeler sonrasında Bitcoin, Tether ve Ethereum gibi kripto paralarla işlem yapılacağı ön görülüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.