Tesla dopingi de yetersiz kaldı.. Peki düşüş devam edecek mi?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
683 kez okundu

Kripto para piyasası karışık bir seyre uyandı… Peki bu kararsız ortamda Bitcoin, Ethereum ve EOS’u neler bekliyor? Teknik görünüm nasıl şekillendi? Bitci.com Baş analisti Mehmet Çoban yorumluyor…

Kripto para piyasası düşüşe nasıl tepki verecek? – 26.03.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasasında karışık ir seyre uyandı. Sert düşüşler bir miktar yavaşlamış gibi gözükse de hala risk devam ediyor gibi. Zira lider kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum hala düşüş trend çizgisi altında hareket ediyor. Bunun yanında EOS önemli bir seviyenin altında…

Bu olumsuz görünüme rağmen kripto para piyasasını ilgilendiren iyi haberler de yok değil. Bunlardan biri yine Tesla kaynaklı. Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ve şirketin web sitesinde ödeme yöntemleri arasında kullanılan ifadelerde yapılan değişiklikler nedeniyle, Tesla’nın Bitcoin (BTC) dışında başka kripto paraları da ödeme yöntemlerine ekleyebileceği düşünülüyor.

Tesla, 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin alımı gerçekleştirdikten sonra, dün yapılan açıklama ile birlikte ödeme yöntemleri arasına Bitcoin’i de ekledi. Böylece bir elektrikli araç satın almak isteyen müşteriler BTC aracılığı ile kolaylıkla ödemelerini gerçekleştirebilecek.

Peki bu havada Bitcoin, Ethereum ve EOS’u neler bekliyor? Teknik görünüm nasıl şekillendi?

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.