SUN (SUN) Nedir?

SUN (SUN) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
48 kez okundu

SUN, TRON’un DeFi ekosisteminin büyümesini desteklemek için kurulmuştur. Topluluk ve açık kaynaklı akıllı sözleşmeler sayesinde SUN, merkezi olmayan likidite madenciliğiyle TRON zincirindeki diğer DeFi projeleriyle bağlar kurmaktadır. Platformun kripto para birimi SUN’dır. Bitci.com olarak bu makalede SUN Nedir sorusuna detaylı şekilde yanıt vereceğiz. Bununla birlikte projeyle ilgili merak edilen diğer konulara da değineceğiz.

SUN (SUN) Nedir?

SUN platformu token takasları, likidite madenciliği, stabil koin takasları ve DAO gibi işlevleri TRON zincirine entegre etmektedir. Bununla birlikte DEX (Merkeziyetsiz Borsa) ile TRON’un DeFi ekosistemini oluşturmaya odaklanmaktadır.

Platformun tokeni SUN, platformla ilgili birçok alanda kullanılmaktadır. Bu alanlar; platform yönetimi, geri alma, ödül yakımı ve likidite sağlayıcılarına ödül vb. alanlardır. Yani bu durum TRON’un tüm kullanıcılarına ortak fayda sağlama arzusuyla uyumludur.

SUN, çoklu işlem protokollerinden yararlanarak yüksek düzeyde işlevsellik, karlılık ve güvenlik ile entregre DEX ekosistemi oluşturmayı amaçlamaktadır. Likidite piyasası yapıcılarına sunulan işlem ücretlerinin ödülleri ve SUN tokeni stake ödülleri vb. teşviklere sahiptir. Ek olarak SUN’ın yakma mekanizması ve SUN sahiplerinin oy haklarıyla birlikte kapalı döngülü bir ekosistem oluşturulmaktadır.

SUN’ın (SUN) Özellikleri Nelerdir?

Zincir üstü token takası, likidite madenciliği, stabil koin takası ve DAO’yu TRON’a entegre eden SUN, kullanıcılarına şu hizmetleri sunmaktadır:

  • SunSwap: Tüm tokenler arasında en iyi fiyatlarla verimli ve güvenli takas.
  • Stablecoin: Düşük ücretlerle stabil koinler arasında verimli takas imkanı.
  • Yönetim madenciliği: Artırılabilen, kullanıcı tarafından yönetilen likidite madenciliği.
  • veSUN: Sun tokeni bahis ödülleri ve oy haklarından elde edilen ödüller.

SUN’ın (SUN) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre SUN toplam arzı 19,900,730,000 SUN’dır. Dolaşımdaki arz ise 10,514,908,025 SUN’dır. Son 24 saatlik ticaret hacmi 150,569,059$ olan SUN’ın mevcut piyasa değeri ise 181,681,511$’dır.

SUN’ın mevcut fiyatı 0,01737600$’dır. Ancak Eylül 2020’de 66,45$’ı görmüş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.