Standart Tokenization Protocol (STPT) Nedir?

Standart Tokenization Protocol (STPT) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
24 kez okundu

Standart Tokenization Protocol (STPT), varlıkların tokenleştirilmesi için merkezi olmayan bir ağdır. Amacı, küresel topluluklar arasında dijital varlıkların keşfedilmesini ve kullanılmasını kolaylaştırmaktır. Ağın kripto para birimi STPT’dir. Bitci.com olarak bu makalede STPT Nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Standart Tokenization Protocol (STPT) Nedir?

STPT, token haline getirilmiş varlıkların gerekli düzenlemelere uyarken nasıl transfer edildiğini ve aktarıldığını tanımlayan açık kaynaklı bir standarttır. STPT standardının üzerine inşa edilmiş tokenler, özel gereksinimlerle uyumluluğunu doğrulamak için protokolün zincir üzerindeki doğrulayıcısını kullanmaktadır.

Protokol, varlıkların uyumlu ve herhangi bir blok zinciri platformunda aktarılabilir hale getirilecek şekilde tokenleştirilmesine olanak tanımaktadır. Protokolü varlıkların tokenleştirilmisi için kullanılan merkeziyetsiz bir ağ olarak tanımlamak da mümkündür. Amaç, küresel topluluklar arasında dijital varlıkların keşfedilmesi ve kullanılmasını kolaylaştırmaktır.

The Verse Network Nedir?

The Verse Network, STPT’nin Meter Foundation ile birlikte geliştirdiği katman 2 yan zinciridir. Ayrıca Verse, yeni nesil DAO’lar ve DeFi için sansüre dayanıklı, yüksek performanslı ve birbirine bağlı bulut olarak da tanımlanmaktadır. Ağların ve geliştiricilerin karar alma sürecini etkin bir şekilde dağıtlamalarını sağlamaktadır. Ek olarak ise merkeziyetsiz uygulamaların ölçeklendirmeleri olanak tanımaktadır.

Hisse Kanıtı konsensüsü sayesinde yüksek oranda ölçeklenebilmektedir. Yalnızca EVM’yi değil, birden çok sanal makineyi destekleyebilmektedir. Ayrıca front-running’e karşı dirençlidir. Yani kimse, işlemlerin oyalanması için başka birinden daha yüksek bir gaz ücreti ödemez.

The Verse Network’ün Özellikleri Nelerdir?

  • Düşük maliyet, yüksek hız: Verse, Ethereum’dan 100 kat daha hızlı, saniyede 1500’ten fazla işlemi işleyebilmektedir. İşlemlerin maliyeti 0,01 dolardan düşüktür.
  • Veri izlenebilirliği ve şeffaflığı: Zincir içi yönetişim faaliyetleri kaydedilmektedir. Yerel forumlardan popüler sosyal medya ortamlarına kadar zincir dışı sosyal katılım verileri zincire gelmektedir.
  • Çapraz DAO ile birlikte çalışabilirlik: Topluluk paylaşımına izin veren ortaklıklar kurmak için farklı DAO’larla köprü kurulmaktadır.

Standart Tokenization Protocol (STPT) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Standart Tokenization Protocol (STPT) maksimum ve toplam arzı 1,942,420,283 STPT’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 1,452,836,946 STPT’tir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 6,645,108$ olan projenin piyasa değeri 137,294,020$’dır.

STP şu anda borsalarda 0,094542$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ekim 2021’de 0,270085$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.