SENSO (SENSO) Nedir?

SENSO (SENSO) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
82 kez okundu

SENSO, Sensorium Galaxy’nin kripto para birimidir. Bitci.com olarak bu makalede SENSO Nedir sorusuna detaylı olarak yanıt vereceğiz. Bununla birlikte proje hakkında merak edilen diğer konulara da göz atacağız.

SENSO (SENSO) Nedir?

Sensorium Galaxy, kullanıcıların sanal gerçeklik ve yapay zeka teknolojisiyle geliştirilmiş çok duyulu bir deneyim yaşayabilecekleri dijital metaverse olarak tanımlanmaktadır.

Platform 2018’de Rus milyarder Mikhail Prokhorov tarafından kurulmuştur. Rus milyarder aynı zamanda NBA ekiplerinden Brooklyn Nets’in sahibi olarak öne çıkmaktadır. Mikhail Prokhorov’a göre sanal gerçeklik ve yapay zekanının birleşiimi, insanın sosyal evrimine yol açacaktır.

Platformun ABD, Kanada, İngiltere, İspanya, Hollanda, İsviçre, Rusya ve Avustralya’da ofisleri vardır. David Guetta, Steve Aoki, Armin van Buuren ve Dimitri Vegas & Like Mike gibi ünlü DJ’lerle işbirliği yapmaktadır. Bununla birlikte marka bazında ise The Paramount, Roc Nation ve Highscream’la partnerlik ilişkisi vardır.

Sensorium Galaxy Nedir?

Sensorium Galaxy, kendi deyimiyle “Mevcudiyet duygusu yoluyla dijital iletişimde devrim yaratan bir sosyal VR platformu”dur.

Platformun dijital altyapısı, kullanıcıların kullanılmayan duyulara erişmesine olanak tanımaktadır. Ek olarak metaverse’de çok sayıda araç kullanarak benzersiz bir içerik oluşturma deneyimi sağlanmaktadır. Bunun deneyim için kayıt olmanın, oturum açmanın ya da çevrimdışı olmanın herhangi bir önemi yoktur.

Gerçek ve sanalın entegrasyonu, platformun para birini SENSO’nun omurgasını oluşturduğu merkeziyetsiz pazar aracılığıyla sağlanmaktadır. Bu durum Sensorium Galaxy kullanıcılarına metaverse içindeki yolculuklarında tam sahiplik sağlamaktadır.

SENSO Token Nedir?

SENSO, insanların başkalarıyla etkileşim ve sanatı dijital ortamlarda deneyime şeklini yeniden tanımlayan dijital metaverse Sensorium Galaxy’nin platform içi para birimidir. Bu sanal evrendeki işlemler SENSO ile yapılmaktadır.

Evrendeki avatarınızı eklentilerle özelleştirmek ya da belli etkinlikler bilet almak için SENSO’ya ihtiyaç duyulmaktadır. Ek olarak NFT basımı, pazar üzerinde kontrol ve DAO düzenlemelerinde de SENSO’nun rolü bulunmaktadır.

Sensorium DLT Nedir?

Sensorium Şirketi’nin kripto destekli teknolojik hizmetler sağlamaya odaklanan iş birimidir. Dijital varlık yönetimi için merkeziyetsiz altyapıdan daha iyi ve hızlı büyümeye yardımcı olmaktadır.

Token Geliştirme ve Lansman

Eğlence işiniz için yerel bir token oluşturabilirsiniz. Bu token basılabilir, yakılabilir ve bölümlenebilir. Üstelik NFT uyumludur. Dijital varlıklar, işletmenize, ürünlerinize ve hizmetlerinize esneklik katabilmektedir.

Hizmet Olarak Blockchain (BaaS)

Modern, esnek, özel yapım bir blok zinciri altyapısıyla işletmenizin verimliliğini arttırmaktadır. Merkezi olmayan muhasebe teknolojisi ile ürün ve hizmetlerinizi hızlandırın.

Pazar Yerleri

Dijitalleştirilmiş ve blok zinciri uyumlu içerik içeren pazarlar oluşturmaya yaramaktadır.

Değiştirilemez Token (NFT) lansmanı

Topluluğunuzun değiştirilemez tokenler oluşturmasına ve takas etmesine olanak sağlamaktadır. 

Oyunlar ve sanal dünyalar

NFT’leri sanal ortamınıza entegre etmek, tüm dijital yaratımlar üzerindeki mülkiyet haklarını anında korumaktadır. Kullanıcılar benzersiz dijital koleksiyonlar oluşturma, satın alma ve takas etme konusunda kendilerini güvende hissederler.

Multimedya

Şarkılar, klipler, fotoğraflar – hepsi bir aradadır. NFT’ler, hayranların en sevdikleri sanatçılara daha yakın hissetmeleri için bir araçtır. Çünkü tokenizasyon her şeyi mümkün kılmaktadır.

Spor Dalları

NFT’ler birçok biçimde olabilir. Spor, NFT uygulamaları için en hızlı büyüyen sektörler arasındadır. NBA tarihi anlarından hatıralara kadar bu alan, sonsuz NFT fırsatları sunmaktadır.

SENSO’nun Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre SENSO’nun toplam arzı 5,915,280,000 SENSO’dur. Ancak dolaşımdaki arz miktarı bilinmemektedir.

SENSO mevcut fiyatı 0,885018$’dır. Ancak Kasım 2021’de 3,28$’a ulaşmış ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.