SafeBitcoin (SAFEMARS) Nedir?

SafeBitcoin (SAFEMARS) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
70 kez okundu

SafeBitcoin kendini güvenli değer deposu Bitcoin ile karlı getiri sağlayan DeFi’nin kombinasyonu olarak tanımlamaktadır. Bitci.com olarak bu makalede SafeBitcoin Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara da değineceğiz.

SafeBitcoin (SAFEMARS) Nedir?

Platform servet yaratmanın ön safında yer almakla ve daha adil bir ekonomik yaşam standardı sağlamak için vardır. Platformun tokeni SAFEMARS’tır. Bu token pasif gelir üretimine izin veren deflasyonist bir tokendir.

Platforma göre tokenin ilk sulu özelliği “ceza”dır. Bu ceza likiditeyi artırır, arzı azaltır ve token sahiplerini ödüllendirir. Her işlemin %4’ü token sahipleri ve likidite havuzu arasında anında bölünerek arzı azaltmaktadır. Üstelik bu düzenleme token çiftliği yaparken gaz ücretiyle alakalı endişelerini ortadan kaldırmaktadır.

Platforma göre topluluk tamamen ödül ve zenginlik yaratma ile ilgilidir. Sistem, tamamlanan her işlem için bir dağıtıma sahiptir. %2’si likiditeye kilitlenir ve sonsuza kadar yanar, %2’si de ödül olarak token sahiplerine dağıtılmaktadır.

SafeBitcoin’in Farkları Nelerdir?

SafeBitcoin, merkezi olmayan borsadan yani DEX’ten yararlanmaktadır. Yani varlıkların transferinden üçüncü şahıslar sorumlu değildir. Üçüncü taraf olarak kastedilen hükümetler, merkez bankaları ve diğer finansal sistemlerdir. Güç, bu taraflardan alınıp tamamen kullanıcıya verilmektedir.

Merkeziyetsiz finans, operasyonları güvenli hale getiren bir kullanıcı ağı tarafından yönetilmektedir. İşlemler üçüncü şahıslar yerine blok zincir tarafından onaylanıp kaydedilmektedir. Yazılım uygulamasının dikey ve yatay ölçeklendirmesi, kimlik doğrulama veritabanı ve hesap kaydına izin veren bir sistem oluşturmaktadır. Bu nedenle kullanıcı ücretleri dolandırıcılık ve hırsızlık ortadan kalkmaktadır.

SafeBitcoin’in Token Ekonomisi Nasıldır?

Token yakımı, sürekli azalan arzın sonucu olarak token değerini artırmanın ve dolayısıyla topluluğunu ödüllendirmenin bir yoludur. Lansman sırasında toplam arzın %50’si yanmıştır. %23,7’si ön satış için ayrılmış, %23,7’si likiditeye sürülmüştür. Bununla birlikte kalan %2,5’lik kısım ise pazarlama, operasyon ve gelecekteki gelişmeler için kenara ayrılmıştır.

SafeBitcoin’in Toplam Arzı ve Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre SafeBitcoin toplam arzı 1,000,000,000,000,000 SAFEBTC’dir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Projenin mevcut fiyatı 0,000000003115$’dır. Ancak Nisan 2021’de 0,000000347927$’a yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır. SafeBitcoin’in mevcut piyasa değeri de şu anda bilinmektedir. Ek olarak aynı verilere göre ticaret hacmi oldukça düşük bir kripto para birimi olarak göze çarpmaktadır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.