RSK Infrastructure Framework (RIF) Nedir?

RSK Infrastructure Framework (RIF) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
25 kez okundu

RSK Infrastructure Framework (RIF) ödemeler, depolama ve alan adı gibi blok zinciri teknolojisine dayalı çözümler sunan Bitcoin üzerindeki bir üçüncü katmandır. Kullanıcılar, bu çözümleri kullanabilmek için platformun kripto para birimi RIF’i kullanmalıdır. RIF; tam kontrol ve şeffafla bilgi, değer ve hizmet alışverişi yapmak için akıllı sözleşmelerle koordine edilen, eşler temelde etkileşime girdiği işbirlikçi pazarlar yaratmayı amaçlamaktadır.

RSK Infrastructure Framework’ün (RIF) Amacı Nedir?

RSK Infrastructure Framework (RIF), merkezi olmayan paylaşım ekonomilerini, bireylerin değerini güçlendirmesi ve koruması için geliştirmektir. Merkezi olmayan paylaşım ekonomileri (DSE) işbirlikçidir. Ayrıca bireylerin eşler arası temelde etkileşime girdiği pazar yerlerini akıllı sözleşmelerle koordine etmektedir.

RSK Infrastructure Framework’ün (RIF) Hizmetleri Nelerdir?

RSK Infrastructure Framework, merkezi olmayan paylaşım ekonomilerini mümkün kılan tamamen merkeziyetsiz bir internet inşa etmek için çalışmaktadır.

Platform şu anda şu hizmetlere sahiptir: rif idenity (kimlik hizmeti), rif storage (depolama hizmeti), rif communications (iletişim hizmeti), rif payments (ödeme hizmeti) ve rif gateways (ağ geçidi hizmeti)

  • Idenity: Ekosistemdeki kimlik ve itibar katmanıdır. Kullanıcılara, kendi kendini yöneten kimlik protokolleriyle etkileşim kurmak için API’ler ve kitaplıklar sağlayacaktır.
  • Storage: Sansüre dayanıklı, izinsiz ve merkeziyetsiz bir depolama protokolüdür.
  • Communications: Eşler arası bir ağdaki tarafların birbirini keşfetmelerine olanak tanımaktadır.
  • Payments: Herhangi bir zincir dışı ödeme ağına izin vermektedir. Ek olarak RSK ağında dağıtılan, hızlı ve düşük maliyetli ödemelere olanak tanıyan protokoldür.
  • Gateways: Dış dünyayla güvenli ve kurcalamalara karşı korumalı etkileşimler sağlamak için tasarlanmış bir dizi çalışabilirlik protokolü sağlamaktadır.

RIF Pazarı Nedir?

RIF Pazarı, hizmet sağlayıcıların potansiyel müşterilerle bağlantı kurduğu yerdir. Kullanıcılar, burada mevcut hizmetlere abone olabilmektedir.

Pazar yeri, kullanıcılara çok çeşitli merkezi olmayan hizmetleri içeren bir dijital katalog sunmaktadır. Bu sayede kullanıcılarla güvenli ve verimli bir şekilde etkileşim kurulabilmektedir.

RIF Tokeni Nedir?

Platformun kripto para birimi RIF’tir. RIF tokeninin, RIFOS mimarisiyle uyumlu ve ona entegre tüm hizmetleri kullanmasına izin veren yardımcı program tokeni olması amaçlanmıştır.

Şu anda MyCrypto, Metamask, Ledger, Trezor, Defiant, Edge ve Math Wallet cüzdanları RIF’i desteklemektedir.

RSK Infrastructure Framework’ün (RIF) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre RSK Infrastructure Framework’ün (RIF) toplam arzı 1,000,000,000 RIF’tir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 840,126,672 RIF’tir. Son 24 saatlik ticaret hacmi 264,248$ olan projenin piyasa değeri 127,905,052$’dır.

RIF tokeni şu anda piyasalarda 0,152243$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2021’de 0,455938$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.