RAMP (RAMP) Nedir?

RAMP (RAMP) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
61 kez okundu

RAMP, kullanıcıların kripto varlıklarına güçlü ve kapsamlı bir çözüm sunarak, değeri ve getiriyi en üst düzeye çıkaran, ek olarak varlık sahiplerinin sermaye verimliliği elde etmesine yardımcı olan çok zincirli bir DeFi protokolüdür. Bitci.com olarak bu makalede RAMP nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

RAMP (RAMP) Nedir?

Bir DeFi protokolü olarak tanımlanmaktadır. Kullanıcılar birden fazla blok zinciri ağında büyük erişebilirlik ile teminatlandırılmış sabit paralar elde edebilirler.

RAMP DeFi, ERC-20 olmayan staking blok zincirlerinin, Ethereum blok zincirinde yayınlayan rUSD’ye (stabil koin) teminatlandırılmasını sağlamaktadır. Bunun ana sonucu; kullanıcıların stake ödülleri kazanması, stake edilen varlıklardan likiditenin kilidinin açılması ve dijital varlıklarda sermaye verimliliğin maksimize edilmesidir.

Ethereum blok zincirinde bulunan kullanıcılar, ERC-20 sabit koinlerini RAMP’in eUSD likidite havuzuna yatırarak eUSD basabilmektedir. Yani bu, rUSD ve eUSD sahiplerinin her iki tokeni serbest takas edebileceği, ödünç alıp ödünç verebileceği ve stake yapan kullanıcılar için likidite yaratabileceği anlamına gelmektedir.

RAMP’ın Partnerleri Kimlerdir?

Platformun yatırımcıları arasında Alameda Research, Parafi Capital, Mechanism Capital, Ruby Capital, ve Blockwater Capital bulunmaktadır.

RAMP ağı, güvenli zincir üzerinde merkeziyetsiz veri depolama için Crust Network’le işbirliği yapmaktadır. Bu nedenle, RAMP DeFi bir açık finans projesidir. Ek olarak stake edilen dijital varlıklardan likiditeyi açığa çıkarma potansiyeline sahiptir.

Crust, merkeziyetsiz depolama için teşvik katmanı protokolünü uygulamaktadır. IPFS dahil olmak üzere çoklu depolama katmanı protokollerine uyarlanabilir. Dayandığı mimari, merkeziyetsiz bilgi işlem katmanını destekleme ve bulut ekosistemi oluşturma yeteneğine sahiptir.

RAMP’ın Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre RAMP toplam arzı 1,000,000,000 RAMP’tır. Dolaşımdaki arz miktarı ise 406,531,747 RAMP’tır. Bununla birlikte son 24 saatteki ticaret hacmi 2,203,696$ olan projenin piyasa değeri 30,819,768$’dır.

RAMP’ın işlem gördüğü mevcut fiyat 0,075908$’dır. Ancak Mart 2021’de 1,01$’ı görmüş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.