Piyasada umutlar yeniden mi yeşeriyor?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
960 kez okundu

Piyasada umutlar yeniden mi yeşeriyor? Piyasada kısmi toparlanma işaretleri var. Ancak henüz kesin değil… Peki bu süreçte Bitcoin, Dash ve Ethereum için hangi seviyelere dikkat etmek gerekiyor? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor

Toparlanma süreci devam edecek mi? – 25.06.2021 Günlük Analiz

Bitcoin / USD paritesinde 32 bin 300 dolar desteğinden başlayan yükseliş 35 bin dolarlı seviyelerin üzerine kadar devam etti. Paritede şu an kritik nokta 33 bin 815 dolar desteğinde. Zira bu desteğin üzerinde tutunursa 36 bin 533 dolar seviyesi seans içi hedeflenebilir…

Piyasada umutlar yeniden mi yeşeriyor? Günün önemli satır başları ise yurt dışı kaynaklı… İşte bunlardan bir kaçı:

Alibaba Group’un bağlı şirketi Ant Group’un blockchain kolu olan AntChain, Blockchain Transmission Network (BTN) adı verilen yüksek hızlı ve uzun mesafeli blockchain iletişim teknolojisini piyasaya sürdü.

Güney Amerika ülkesi Paraguay, hareketi desteklemek için bir yasa tasarısının açıklanmasının ardından Bitcoin’i (BTC) yasal bir para birimi haline getirme yolunda ilerliyor. Tasarı önerisi, geçtiğimiz haftalarda dünya çapında üne kavuşan bir milletvekili Carlitos Rejala tarafından onaylandı.

Wall Street devi Citigroup, kripto para birimi ve blockchain alanına adanmış yeni bir iş birimini resmen başlattı.

Önde Gelen 6 Banka, SWIFT’in Yeni Uluslararası Ödeme Platformunu Destekliyor.

Hong Kong’un demokrasi yanlısı haber kaynağı Apple Daily Gazetesi destekçileri, gazete hükümet tarafından kapatıldıktan sonra arşivlerini bir Blockchain’de saklıyor.

Blockchain yatırım şirketi QR Capital’in Bitcoin’e dayalı borsa yatırım fonu (ETF), bugün Brezilya’nın en büyük menkul kıymetler borsasında listelenmeye başladı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.