Piyasada Toparlanmalar mı Geliyor?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
457 kez okundu

Piyasada Toparlanmalar mı Geliyor? Ethereum ve ADA önemli seviyelerin hemen altında işlem görüyor… Peki bu noktaları kırabilir mi? Kırması durumunda hangi seviyeler hedeflenebilir? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor…

Piyasa normale mi dönüyor? – 03.06.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasasının rengi bugün yeşil… Piyasada Toparlanmalar mı Geliyor? Lider kripto para birimi Bitcoin önemli bir direnç noktasının hemen altında. Benzer hareketler Ethereum ve ADA için de geçerli…
Günün dikkat çeken satır başı ise ABD kaynaklı.. ABD pazarında veya borsalarında aktif olan küresel kripto para yatırımcıları, düzenleyicilerle uğraşacak gibi görünüyorlar. Meydana gelen son gelişmede, Joe Biden yönetimi, ABD pazarında aktif olan yabancı kripto para yatırımcılarının verilerini toplamayı önerdi.

Biden yönetimi uluslararası iş birliği yapacak

Piyasada Toparlanmalar mı Geliyor? sorusundan sonra bir diğer konu; ABD hükümetinin vergi kaçakçılarına karşı daha geniş bir baskı için bir hamle yapmayı düşündüğü ve uluslararası işbirliği aradığı bildiriliyor. 28 Mayıs Cuma günü, Hazine Bakanlığı gelir tekliflerinin ana maddelerini yayınladı. Borsalar ve diğer cüzdan servis sağlayıcıları gibi kripto para brokerlerinin, dolaylı olarak hesapları olan yabancı bireylerin tüm ayrıntılarını sağlamasını talep ediyor.

Hazine, teklifin “belirli pasif kuruluşlara ve bunların önemli yabancı sahiplerine” hitap ettiğini kaydetti. Aldıkları bilgiler karşılığında, ABD hükümeti, kendi ülkelerinin vergi yükümlülüklerinden kaçan kişi veya kuruluşlara bilgi sağlamak için yabancı hükümetlerle birlikte çalışmaya hevesli görünüyor. Sunulan öneri şöyle: Kripto para piyasasının küresel doğası, ABD vergi mükelleflerine ülke dışındaki kripto para borsalarını ve cüzdan sağlayıcılarını kullanarak varlıkları ve vergiye tabi gelirleri gizleme fırsatları sunuyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.