Piyasada Tepki Alımları Gelebilir Mi?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
504 kez okundu

Kripto para piyasası kırmızı rengin hakim olduğu yeni bir güne başladı… Peki bu görüntü itibariyle Bitcoin, NEO ve XTZ için ne tür sinyaller geliyor? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor…

Kripto para piyasası düşüşe devam edecek mi? – 22.04.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasası yeni günü kırmızı rengin hakim olduğu bir tabloyla karşıladı. Lider kripto para birimi Bitcoin cephesinde düşüş kritik destek noktasına kadar devam etti. Ethereum’da ise rüzgar pozitif yönde terse esiyor…

Günün dikkat edilmesi gereken haberi ise Bitcoin ile ilgili… Bitcoin (BTC) 55 bin dolar’ın altında hala bir konsolidasyon aşamasında. Lider kripto para birimi, 18 Nisan’da 51 bin dolara düşmesinden üç ay önce yüzde 74’lük bir büyüme yaşamıştı. Bitcoin, Coinbase’in Nasdaq’ta  listelemesinin yarattığı heyecanın ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65 bin dolar’a ulaşmıştı. Bununla birlikte, BTC opsiyon sözleşmesi 23 Nisan Cuma günü sona erdiğinden, boğalar 60 bin dolar’ın üzerindeki zemini geri kazanmaya odaklanırken, fiyat kayıplara karşı savunmasız kalmaya devam ediyor.

Bitcoin Opsiyonlarının Sona Ermesi Fiyatı Belirleyebilir

Yaklaşık 27.320 Bitcoin sözleşmesinin süresi 23 Nisan’da sona erecek ve toplam değeri yaklaşık 1.5 milyar dolar olacak. Şu anda, ayılar ve boğalar, esas olarak açık pozisyonun ortalama yüzde 45’ini oluşturan alım (satın alma) opsiyonları nedeniyle dengeli görünüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.