Piyasa yine kırıldı! Peki şimdi ne olacak?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
739 kez okundu

Piyasa yine kırıldı! Peki şimdi ne olacak? Kripto para piyasası olumsuz haberlerle bir kez daha sarsıldı… Peki piyasayı domine etmesi açısından iki büyük coin olarak adlandırdığımız Bitcoin ve Ethereum‘da son teknik görünüm ne tür sinyaller üretiyor? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor…

Piyasa düşüşe devam edecek mi? – 08.06.1993 Günlük Analiz

Son dönemde oldukça kırılğan bir yapıda olan piyasa gelen olumsuz haberlere sert tepki veriyor… Önemli kripto para birimlerinde kayıp yüzde 10 civarında. Bitcoin önemli destek noktasında tutunma çabasında. Ethereum’da ise kritik seviyenin altında fiyatlar oluşuyor şu dakikalar itibariyle.

Günün en kritik haberi ise G.Kore menşeyli… Yonhap Haber Ajansı’nın 7 Haziran tarihli haberine göre, Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu ülkedeki Bitcoin ve altcoin piyasalarına yönelik olarak yasaklayıcı bir adım attı.

Bitcoin ve Altcoin piyasasına yönelik yasaklayıcı hamlede neler var?

Güney Koreli yetkililer, denizaşırı dijital varlıkları hedefleyen yeni bir kripto para birimi vergi planını açıkladı. Ülkenin Ulusal Vergi Servisi’ne göre, 2022’den itibaren yabancı kripto borsa hesapları olan sakinler, 447 bin 900 doları aşan bakiyeleri bildirmek zorunda kalabilirler.

Yeni yasa 1 Ocak 2022’de yürürlüğe giriyor, ancak vergi raporlaması Haziran 2023’te başlayacak. Kişiler eğer sahip oldukları kripto para birimlerini bildirmezlerse bildirilmeyen miktarın yüzde 10 veya yüzde 20 kadarını ceza olarak ödeyecekler.

Piyasa yine kırıldı! Peki şimdi ne olacak? Kripto para piyasası olumsuz haberlerle bir kez daha sarsıldı… Peki piyasayı domine etmesi açısından iki büyük coin olarak adlandırdığımız Bitcoin ve Ethereum’da son teknik görünüm ne tür sinyaller üretiyor? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor…

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.