Piyasa yeni haftaya umutlu başladı

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
911 kez okundu

Piyasa yeni haftaya umutlu başladı. Bitcoin, VET ve DogeCoin yeni haftaya nasıl bir seyirle başladı? Teknik göstergeler bundan sonraki süreç için hangi yöne işaret ediyor? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor…

Piyasa toparlanma sürecine girdi mi? – 07.06.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasası yeni haftaya yeşil rengin hakim olduğu bir tabloyla başladı… Lider kripto para birimi Bitcoin cephesinde az da olsa toparlanma emareleri var. Ancak henüz yeterli değil. Ethereum ise yönünü tekrar 3 bin dolarlı seviyelere çevirdi.

Bu olumlu teknik göstergelere rağmen piyasa gelebilecek olumsuz bir haber ya a tweet tedirginliği yaşıyor. Bu konuda akla gelen ilk isi ise şüphesiz Elon Musk… Ancak Musk için tepkiler artık üst düzey yetkililerden de gelmeye başladı. Bunun en yakın örneği ABD eski Çalışma Bakanı Robert Reich’in verdiği tepki. Reich, Elon Musk tarafından atılan tweetleri ve onun sosyal medya faaliyetlerini eleştirdi ve Musk’ın tweetlerinin artık komik olmadığını ve kripto para piyasasına zarar verdiğini söyledi.

Elon Musk ve kripto para piyasası

Robert Reich, Musk’ın tweet’lerinin, milyarderlerin piyasayı genellikle olumsuz bir şekilde nasıl manipüle ettiğinin acı bir örneği olduğunu açıkladı. Reich ayrıca Musk’ı kripto para birimlerini savunmada seçici olmakla suçladı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.