Piyasa karar verme aşamasında… Peki aşağı mı yoksa yukarı mı?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
302 kez okundu

Kripto para piyasası yeni güne kısmi negatif uyandı… Peki bu tabloda Bitcoin, Ethereum ve XLM kendine nasıl bir şer buldu? Beklentiler ne yönde? Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban yorumluyor.

Bitcoin ve Ethereum’da son durum – 19.03.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasası yeni güne bir miktar satışlarla başladı… Ancak dikkat çeken nokta bu satışların sınırlı olması. Bir diğer önemli nokta ise önemli kripto para birimlerinin kritik noktaları test etmesi. Zira bu seviyelerin aşılması daha üst noktalara doğru bir hareketlenme başlatabilir.

Günün öne çıkan satır başlarından birinde ise Ethereum var… Yeni bir Ethereum önerisi olan EIP-3074 ile toplu işlemler için desteği artırarak mevcut işlem ücretlerini azaltılması amaçlanıyor.

Ethereum geliştiricisi Matt Garnett tarafından Twitter üzerinden tanıtılan teklifte, hali hazırda Ethereum’un akıllı sözleşmelerinde yani Dapp ve DeFi geliştiricileri tarafından kullanılan özelliğin Ethereum cüzdanları ile entegre edilip, mevcut cüzdanların akıllı sözleşme cüzdanı haline gelmesi hedefleniyor.

Bir diğer haber ise Almanya kaynaklı… Almanya’nın ciro ve işçi sayısı açısından en büyük bankası konumunda bulunan Deutsche Bank’a göre Bitcoin (BTC) artık göz ardı edilemeyecek kadar önemli bir hale geldi. Deutsche Bank analisti Marion Laboure tarafından düzenlenen rapora göre, Bitcoin piyasa değeri ile 1 trilyon doları geçmesi ile birlikte artık oldukça önemli bir konuma yerleşti.

Peki bu satır başları ve oluşan tablo ışığında Bitcoin, Ethereum ve XLM kendine nasıl bir şer buldu? Beklentiler ne yönde?

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.