Hafta oldukça hareketli başladı. Peki Bitcoin, VET ve ZEC için son durum ne?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
415 kez okundu

Bitcoin, VET ve ZEC için kritik haftada teknik göstergeler nasıl şekillendi? Olası aşağı ya da yukarı hareketlerde dikkat edilmesi gereken noktalar hangi seviyelerde? Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban yorumluyor.

Bitcoin 58 bin dolar seviyelerinde sabitlenir mi? 22.03.2021 Günlük Analiz

Hafta sonunu pek de iyi bir seyirle geçirmeyen kripto para piyasası yeni haftaya kısmen de olsa umutlu başladı. Ancak dikkat çeken nokta önemli kripto paraların kritik seviyelerde olması. Şu anki görüntü önümüzdeki seanslarda sert hareketlerin görülebileceği bir piyasanın sinyalini veriyor bize… Piyasayı domine eden Bitcoin/USD paritesi 58 bin dolar seviyelerinin tekrar üzere çıkma ve kalıcı olma çabası içerisinde. Ethereum’da da yine benzer bir seyir hakim…

Bunun yanında aslında gündem özellikle iç piyasada dolar/TL paritesindeki sert yükseliş. Bu sabahki işlemlerde paritenin 8,20 TL civarlarının da üzerine çıktığı görüldü. Kurdaki bu hareketlilik gözlerin bir miktar Tether’e çevrilmesine neden oldu. Hatta bazı borsalarda yerli yatırımcıların Tether’e ciddi anlamda talep gösterdiği görüldü.

Piyasalar temel olarak oldukça karışık ve hareketli bir haftaya başladı diyebiliriz. peki bu hareketlilik esnasında Bitcoin, VET ve ZEC için kritik haftada teknik göstergeler nasıl şekillendi? Olası aşağı ya da yukarı hareketlerde dikkat edilmesi gereken noktalar hangi seviyelerde?

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.