Orion Protocol (ORN) Nedir?

Orion Protocol (ORN) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
101 kez okundu

Orion Protocol, dijital varlık piyasasına merkezi olmayan ağ geçidi inşa eden bir protokoldür. Bitci.com olarak bu makalede Orion Protocol nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Orion Protocol (ORN) Nedir?

Kripto pazarlarının, NFT’lerin pazar yerlerinin, geleneksel finanstan gelen varlıkların parçalanmasını ve sonrasında ise onları tek bir yerde toplayarak çözmeyi amaçlamaktadır.

Katman 2 çözümü kullanıcıların DEX’ler CEX’ler ve takas havuzları genelinde tek bir yerden zincirler arası likiditeye erişmesini sağlamaktadır. Ek olarak, kullanıcıların varlıklarından vazgeçmelerine gerek kalmadan en iyi fiyata ulaşmalarına olanak tanımaktadır.

Orion blok zincirler, borsalar ve kripto projeleri için bir düzineden fazla çözüm geliştirmektedir. Bu da protokolde on sekizin üzerinde gelir akışı sağlamaktadır.

Orion ekosistemi, ORN sahipleri düşünülerek oluşturulmuştur. Protokoldeki çoklu çözümlerdeki her işlem, günlük protokol hacmine eklenir ve stake edenler için kazançlı ödüller getirmektedir.

ORN Token Nedir?

Orion Protocol’ün kripto para birimi ORN’dir. Orion, protokol boyunca tokenin derin kullanımını sağlamayı hedeflemektedir. Bunun için dahili bir para birimi veya yardımcı program tokeni biçimi almak için ORN’yi tüm ana işlemlere entegre etmiştir.

ORN’yi tutmak, kullanıcılara değer katacaktır. Platform, kullanıcıların ORN’yi ellerinde tutmaları için bir dizi teşvik uygulamaktadır. Bunlardan bazıları indirimli alım satım, protokol erişimi ve hisse getirileridir.

Orion Terminal Nedir?

Orion Terminal, büyük borsalardan gelen dipsiz likiditeyi merkezileştirilmiş ve merkeziyetsiz olmayan şekilde toplamaktadır. Kullanımı kolay tek bir platformda zengin ticaret (takas) olanağı tanımaktadır. Sonsuz likidite, tek platform ve sıfır risk sağlamaktadır.

Kullanıcılar, ORN tokeniyle ödeme yaparak indirim kazanmaktadır. Ek olarak ORN tokenleri stake ederek terminal işlem ücreti kazanılmaktadır.

Orion Protocol’un (ORN) Avantajları Nelerdir?

Kullanıcılar, takas işlemleri için farklı borsalara geçmeye gerek duymaz. Orion Protocol, kullanıcısına merkeziyetsiz bir platformla tüm kripto piyasasına erişim imkanı tanımaktadır. Bu sayede merkezi ve merkeziyetsiz borsalara ek olarak takas havuzlarının likiditesine tek bir yerden erişim sağlanmaktadır.

Orion Protocol, kullanıcıların en iyi fiyattan varlık alım ve satım işlemlerini yapmalarını sağlamaktadır. Platform, kullanıcısına en iyi fiyatı vermek için tüm önemli döviz likiditesini tek bir defterde toplamaktadır.

Kullanıcılar, platformun onlara sunduğu özel anahtarla likidite erişebilmektedir. Yatırımcılar cüzdanlarını bağlayarak hesaplarının olmadığı borsalarda dahi işlem yapabilmektedir.

Ek olarak Orion Protocol, kullanıcılarının yüksek işlem ücretleri ödememesi için de hizmet vermektedir. Protocol, her borsanın sipariş defterini bir araya getirir ve neredeyse sıfır kayma ile piyasadaki en düşük ücretleri kullanıcısına sunar.

Orion Protocol’un (ORN) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Orion Protocol’un (ORN) toplam arz miktarı 100,000,000 ORN’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 34,250,000 ORN’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 9,652,733$ olan projenin piyasa değeri 140,672,036$’dır.

Orion Protocol’un (ORN) işlem gördüğü mevcut fiyat 4,10$’dır. Ancak Mart 2021’de 30$ sınırına dayanmış ve 29,25$’ı görerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.