Nervos Network (CKB) Nedir?

Nervos Network (CKB) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
26 kez okundu

Nervos Network, Bitcoin ve Ethereum gibi ağların karşılaştığı ölçekleme sınırlamalarını çözmeyi amaçlayan bir blok zinciridir.  Nervos’un blok zinciri, PoW konsensüsünü kullanan ve akıllı sözleştirme geliştirmeyi destekleyen bir katman-1 protokolüdür. Bitci.com olarak bu makalede CKB Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak CKB’nin güçlü yönlerine ve fiyatına da değineceğiz.

Nervos Network (CKB) Nedir?

Nervos Network, açık kaynaklı bir kamu blok zinciri ekosistemidir. Ayrıca evrensel internet benzeri bir genel ağ için temel oluşturan protokoller topluluğu olarak adlandırılmaktadır. Katmanlı bir kripto-ekonomi ağı olarak da tanımlabilmektedir. Nervos, kripto ekonomisinin altyapısını iki katmana ayırmaktadır. Doğrulama katmanı (katman 1) ve yüksek performanslı işlemler ile gizlilik koruması için bir katman (katman 2).

Nervos Network’ün (CKB) Güçlü Yönleri Nelerdir?

  • Sürdürülebilir Ekonomik Model: Nervos Network, tüm katılımcıların platformun başarısına katkıda bulunmalarını sağlamak için tasarlanmış ekonomik bir model sunmaktadır. Nervos Network’ün modeli, kullanıcıları kapasiteye göre ağın kaynakları için ödeme yapmaya teşvik etmektedir.
  • Esnek Katmanlı Tasarım: Nervos Network’ün katmanlı tasarımı platforma büyük bir esneklik sağlamaktadır. Ağın merkezi olmayan ve izinsiz çerçevesi, platformun her türlü blok zinciri hizmeti için erişilebilen evrensel bir değer deposu olarak çalışmasına olanak tanımaktadır.
  • Yüksek Güvenlik Düzeyi: Ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik, blok zinciri teknolojisinin benimsenmesi için önemlidir. Ancak Bitcoin gibi blok zinciri ağlarının üst seviyede kalmalarının ana sebebi güvenliktir. Nervos Network, platformunda oluşturulan merkeziyetsiz uygulamaları ve tokenleri güvenli tutan, test edilmiş bir PoW konsensüsü üzerinde kurulmuştur.

CKB Tokeni Nedir?

Nervos’un birincil yardımcı program tokeni CKB’dir. CKB; yatırımcılarının sahip oldukları CKB miktarıyla orantılı olarak Nervos blok zincirinde depolama alanı talep etmesine olanak tanımaktadır. Ek olarak kullanıcılar, ölçeklenebilirliği yüksek olan CKB’yi saniyeler içinde dünyanın her yerine gönderebilmektedir.

Nervos Network’ün (CBK) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre Nervos Network’ün (CBK) toplam arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı 30,472,088,533$ olarak hesaplanmıştır. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 7,235,896$ olan projenin piyasa değeri 325,492,776$ belirlenmiştir.

CKB şu anda kripto para borsalarında 0,01064721$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Mayıs 2021’de 0,04370633$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.