NEO ve DOT için hangi seviyeler önemli?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
656 kez okundu

NEO ve DOT için hangi seviyeler önemli? Bitcoin’de yükseliş 40 bin dolarlı seviyelerin üzerine kadar sürdü… Peki devamı var mı? DOT ve NEO için teknik görünüm nasıl şekillendi? Önemli seviyeler hangi noktalarda? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor.

Bitcoin yükselişe devam edecek mi – 15.06.2021 Günlük Analiz

Bitcoin/USD paritesinde 40 bin doların üzerindeki seyir sürüyor. Ancak şimdide kritik 40 bin 900 dolar direnci var. Zira paritede en önemli nokta olan 42 bin 500 doların test edilmesi bu noktanın hacimli kırılmasına bağlı. Şu anki teknik görünüm paritenin bu noktada az da olsa zorlanabileceğine işaret ediyor. Bu gerçekleşirse bir miktar kar realizasyonu görebiliriz. Böyle bir durumda 39 bin -39 bin 400 bandı önemli destek bölgesi olacak. Tekrar belirtelim. Bitcoin dolar paritesinde 42 bin 500 dolar seviyesi kırılıp bu nokta üzerinde kapanışlar gerçekleşmediği sürece yaşanacak yükselişler tamamen tepki hareketinden öteye gitmeyecektir.

Bu arada ABD’nin en büyük bankalarından biri olan Goldman Sachs, geçtiğimiz aylarda hayata geçirdiği Bitcoin (BTC) tabanlı ticaret masasına bir yeni ürün daha ekliyor. Bankacılık devi, önümüzdeki haftalarda Ethereum (ETH) tabanlı türev ürünleri kapsayan bir ticaret masası daha kuracağını duyurdu ve şimdiden bunun için kolları sıvadı.

Goldman Sachs Ethereum (ETH)’a yöneliyor

Goldman Sachs’in kripto varlıklar biriminin yöneticisi Matthew McDermott, konuya dair bugün yaptığı açıklamada yakında Ethereum opsiyonlarının ve vadeli işlem sözleşmelerinin alım satıma sunulacağını ifade etti. Bloomberg News’e konuşan ünlü isim, kripto para piyasadaki volatiliteye rağmen kurumsal yatırımcıların kripto paralara olan ilgisinin artmaya devam ettiğini vurguladı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.