MobileCoin (MOB) Nedir?

MobileCoin (MOB) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
41 kez okundu

MobileCoin, kendini “ilk karbon negatif kripto para birimi” olarak tanıtmaktadır. Platform, kullanıcıların telefonlarında dijital para olarak kullanılması için tasarlanmıştır. Teknoloji uzmanı Joshua Goldbard (CEO) ve kriptograf Moxie Marlinspike’ın katılımıyla MobileCoin Vakfı tarafından geliştirilmiştir. Bitci.com olarak bu makalede MobileCoin Nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

MobileCoin (MOB) Nedir?

Platform kendi deyimiyle kullanıcıların güveneceği bir teknolojiyle desteklenen bir kripto paradır. Açık kaynaklı bir projedir. Platformun İki kişinin akıllı telefonlarını kullanarak birbirlerine dijital para göndermesini sağlamaktadır. Merkeziyetsiz ödemeleri diğer kripto para birimlerinin çoğundan daha hızlı gerçekleştirdiğini iddia etmektedir.

MobileCoin, tek boyutlu bir kripto para birimi blok zinciridir. Bloklar, orijinal olarak Stellar ödeme ağı için geliştirilmiş bir konsensüs protokolünü kullanmaktadır. İşlemler, SGX’te doğrulanır ve kriptografiye dayanmaktadır. Platformun ödemesi sistemi kolaydır ve neredeyse anlık işlemlerin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Ek olarak yapılan işlemler kriptografik olarak korunmaktadır.

Platformun Android ve iOS işletim sistemlerine uygun bir mobil uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar ödemelerini hiçbir şekilde ödün vermeden ceplerindeki dijital parayla gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca platform, uygulama sayesinde uçtan uca şifreleme ile korunan ve beş saniyeden kısa süren kripto gönderme işlemlerinin yapılabildiğini ifade etmektedir.

MobileCoin birçok uygulamayla işbirliği içerisindedir. Bu uygulamalar içerisinde öne çıkan popüler mesajlaşma uygulaması Signal’dir. MobileCoin ile Signal uygulaması içi ödemeler, dünya çapında 120 milyondan fazla kullanıcı tarafından erişilebilirdir.

MobileCoin’in (MOB) Amacı Nedir?

MobileCoin kullanıcılarına ışık hızında güvenli ve kolay ödemeler sağlamayı hedeflemektedir. Günlük ödemeler platform sayesinde hızlı ve basit şekilde gerçekleşmektedir. Platform MOB’u sürdürülebilir kripto para birimi olarak tanımlamaktadır.

MobileCoin’in (MOB) Özellikleri Nelerdir?

  • Hızlı İşlemler: Ödemeler, gerçek hayatta olduğu gibi hızlı şekilde gerçekleşmektedir.
  • Kullanıcı ve Gezegen Dostu: Geniş ölçekte kullanımı kolaydır. Büyük karbon izi yoktur.
  • Şifreli: Kullanıcıların bireysel işlemleri her zaman güvende tutulmaktadır.

MobileCoin’in (MOB) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’ya göre MobileCoin’in (MOB) maksimum, toplam ve dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte projenin son 24 saatlik ticaret hacmi 541,688$ olarak hesaplanmıştır.

MOB şu anda borsalarda 4,79$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2021’de 71,96$’a ulaşmış ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.