MATH (MATH) Nedir?

MATH (MATH) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
36 kez okundu

MATH, 2018 yılında hayata geçirilen ve çeşitli uygulamaları bir araya getiren bir kripto platformudur. Bu uygulamalar şu şekilde sıralanmaktadır: Math Wallet, VPOS Pool, dApp Store, MathStaking, MathPay ve MathChain. Bitci.com olarak bu makalede MATH Nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

MATH Nedir?

MATH, 100’den fazla blok zincirini destekleyen bir platformdur. Kullanıcıların otomatikleştirilmiş ticaret ile portföylerini oluşturmalarına ve yatırım yapmalarını sağlamaktadır. Kullanıcılar, dijital varlıklarıyla %30’a varan APR kazanabilmektedir. Ayrıca anında kripto para yatıran ve kredi alan kullanıcılar, zaman ve mekandan bağımsız olarak ödemeler için kripto kullanabilmektedir. Üstelik bu sıfır ücretle gerçekleştirilmektedir.

Platformun desteklediği halka açık popüler zincirlerden bazıları şunlardır: Bitcoin, Solana, Filecoin, TRON, EOS, Band Protocol, Ethereum, Polygon, Polkadot, KAVA, Near, BNBchain. Diğer yandan platform; Fenbushi Capital, Alameda Research, Binance Labs, Fundamental Labs, Multicoin Capital ve NGC tarafından desteklenmektedir. MATH’in partnerlik ilişkisi içinde markalar ise şunlardır: FIO, crypto.com, DEFI Pulse, Swift Blockchain, Equilibrium.

MATH’in Kurucusu Kimdir?

Platformun kurucusu Eric Yu’dur. Bu projeden önce Yu, Çin’deki en büyük yardım platformlarından Zhongtopia’da CTO’luk yapmaktaydı. Ek olarak ise XunFang Tech’in CTO’su ve kurucu ortağıydı.

MATH’in Ürünleri Nelerdir?

  • Math Wallet: Çok zincirli merkezi olmayan uygulamaları (dApp’ler) destekleyen bir uzantı cüzdanıdır.
  • dApp Store: Kullanıcıların şu dApp’lere erişmesini sağlamaktadır: Math Cloud Wallet, Polkadot, VPOS Pool, Near Staking Tools, Binance Staking Tool, Uniswap, SushiSwap.
  • MATH VPOS Pols: Kullanıcıların kriptolarını stake etmelerine ve %30’a varan APR elde etmelerine olanak tanımaktadır.
  • MathChain: Ekosistemin bir diğer bir bileşeni olarak Subsrate’e dayalı ikinci bir blok zinciridir.
  • Math dApp Factory: Kullanıcılara borsaların, oyunların ve diğer dApp’lerin merkeziyetsiz uygulamaların geliştirilmesini basitleştirecek araçlar sunmaktadır.
  • MathNews: Ekosistem tarafından desteklenen halka açık zincirlerle ilgili en son haberleri paylaşmaktadır.
  • MathPay: Platformun deyimiyle bir kripto para birimi ödeme ağ geçididir.

MATH’in Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre MATH’in maksimum ve toplam arzı 200,000,000 MATH’tir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 148,712,328 MATH’tir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 153,963$ olan projenin piyasa değeri 35,963,456$’dır.

MATH şu anda piyasalarda 0,233040$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Mart 2021’de 3,15$’ı görmüş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.