Mask Network (MASK) Nedir?

Mask Network (MASK) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
52 kez okundu

Mask Network, internet kullanıcılarını Web 2.0’dan Web 3.0’a bağlayan köprü şeklinde konumlandırılmıştır. Mask Network’ün temel teknolojisi, sürekli olarak bu temel etrafında oluşturan yeni işlevlerle, eşler arası şifreli mesajlaşma uygulamasıdır. Bitci.com olarak bu makalede Mask Nedir sorusuna detaylı olarak yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara da değineceğiz.

Mask Network (MASK) Nedir?

Mask Network, kullanıcıların sosyal ağlarla şifreli mesajlar, kripto para birimlerini ve hatta dApp’leri göndermesi sağlayan bir portaldır.

2019 yazın faaliyete geçen platformun kripto para birimi MASK’tır. Kurucusu Suji Yang’dır ve platform Şangay merkezlidir. Mask’ın partnerlik yaptığı markalar arasında Hashkey Capital, Gitcoin, hainIDE, Alameda Research, Filecoin ve Protocol Labs bulunmaktadır. Proje finansman kampanyasında iki farklı dönemde arka arkaya 5,000,000$’lık finansman bulmayı başarmıştır.

Mask Network’ün (MASK) Amacı Nedir?

Mask, yeni bir platform yerine Web 2.0 ile Web 3.0 arasında köprü kurmayı hedeflemektedir. Genel halkı, mevcut platformlar içinde daha iyi web’i kullanma konusunda güçlendirmeye teşvik etmektedir. Bunu herhangi bir API veya merkezi sunucu kullanmadan gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır.

Mask Network’ün sağladığı temel işlev erişim kontrolü şifreli gönderiler (FB postu ya da Tweet atmak vb.)  gönderip almaktadır.  Bu işlem, merkezi bir sunucu olmadan gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca işe alım maliyetlerini azaltmak için platformlarla UI tutarlılığı korunmuştur.

MASK Token Nedir?

MASK, MaskDAO’nun ERC-20 tabanlı yerel tokenidir. DAO, Mask ekosisteminin sahibidir. MASK sahipleri, MaskDAO üyesidir ve DAO aracılığıyla ekosistemin mülkiyetine sahiptir. 

Platformun tokeni, yönetimi kolaylaştırmak için teşvikler sağlamaktadır. Her MASK, bir oyu temsil etmektedir. Ağ, MASK’ın kullanım durumlarını genişletmek için MetaMask, UniSwap, Coinmartketcap vb. ile etkileşime girmeye devam etmektedir.

Mask Network’ün (MASK) Arzı ve Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Mask’ın toplam arzı 100,000,000 MASK’tır. Dolaşımdaki arz ise 47,229,163 MASK’tır. Son 24 saatlik ticaret hacmi 30,170,827$ olan MASK’ın piyasa değeri 335,759,494$’dır.

Mask’ın işlem gördüğü mevcut fiyatı 7,07$’dır. Ancak Şubat 2021’de 41,45$’a ulaşmış ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.