Marscoin (MARS) Nedir?

Marscoin (MARS) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
47 kez okundu

Marscoin likidite oluşturmayı hedefleyen SafeMars platformunun “MARS” kısaltmalı kripto para birimidir. Bu makalede Bitci.com olarak Marscoin Nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Marscoin (MARS) Nedir?

Kullanıcılarına uzay araştırmalarını finanse etme ve kripto para ticareti yapabilme şansı veren blok zincir projesidir.

Platformda işlem yapan kullanıcılar vergi ödemelerini (%4) MARS Koin olarak ödemektedirler. Ancak bu verginin bir bölümü (%2) Marscoin kullanıcılarına ödül olarak verilmektedir. Kalan kısım (%2) ise likidite havuzuna dönmektedir. Ayrıca, kripto paraya yatırım yapan kullanıcılara SafeMars platformunda ödül olarak dağıtılan bir koindir.

Projeyle ilgili SpaceX’in sahibi Elon Musk’ın sosyal medya paylaşımında bulunması projenin tanınırlığını arttırmıştır. Ancak Marscoin şu anda çok fazla borsada işlem gören bir kripto para değildir.

Marscoin’in (MARS) Amacı Nedir?

Marscoin (MARS) uzay araştırmalarını teşvik etmek için eşler arası dağıtılmış kripto para biriminin gücünden faydalanmak istemektedir. Platforma göre uzay keşfedilmesi gereken bir yer ve bugünkü nesil geçmiş neslin uzayla ilgili başarılarının boşa gitmesine izin vermemeli. Bu sebeple mevcut teknolojik imkanlar en iyi şekilde kullanılmalıdır. Ek olarak Mars’ta yerleşim için baskı yapılmalıdır. Böyle bir çaba sonucu oluşacak kaynaklar, ortaya çıkacak sırlar ve yaratılacak güç ilham vericidir.

Platforma göre Marscoin’i (MARS) ne kadar çok kişi benimserse ve günlük yaşamında kullanırsa Mars’ın kolonileştirilmesi o kadar kolay olacak. Bitcoin’e sağlam bir parasal alternatif olarak tanımlanan Marscoin, satın alma gücünü arttırarak Mars’la ilgili konulardaki finansal desteğini arttırabilecektir. Kullanıcılar Marscoin’i kullanarak tüm zamanların en büyük Kickstarter projelerinden birine katılarak insanlığın uzaya çalışma çabalarını desteklemiş olacak. Platforma göre sadece Marscoin’i benimsemek bile Güneş sistemindeki ilk dünya dışı üssün kurulmasına fayda sağlayacak.

Marscoin’in (MARS) Avantajları Nelerdir?

Marscoin yatırımcılarına düşük transfer ücreti şansı sunmaktadır. Ayrıca alım satım işleri hızlı şekilde gerçekleştirilmektedir. Koin sahipleri havuzun likidite durumuna göre koinlerin sunduğu pasif gelirin üstünde kazanç elde edebilmektedirler.

Marscoin’in (MARS) Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’ya göre Marscoin’in (MARS) toplam arzı ve dolaşımdaki arzı bilinmemektedir. Son 24 saatlik ticaret hacmi 25,271$ olan proje, şu anda 0,060704$’lık bir değere sahip. Ancak 17 Şubat 2021’de 3,33$’a kadar yükseldi ve rekor fiyatına ulaştı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.