Kin (KIN) Nedir?

Kin (KIN) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
44 kez okundu

Kin, dijital dünya için oluşturulmuş bir paradır. Uygulamaların ve kullanıcıların dijital ekosisteminde paylaşılan, merkeziyetsiz bir kripto para birimi aracılığıyla değer üretmek için kullanılmaktadır. Bitci.com olarak bu makalede Kin nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Bununla birlikte Kin ekosisteminden ve Kin’in fiyatından da bahsetmeyi ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar.

Kin (KIN) Nedir?

Kin blok zinciri, toplu kullanım için ölçeklendirilmek üzere inşa edilmiş ve uygulama geliştiricilerin milyonlarca işlem yaptığı ekosistem çapında bir dijital ekonomiyi desteklemektedir. Platformun kripto para birimi ERC-20 standardına sahip KIN’dir.

Uygulama geliştiricileri, Kin’i platformlarına sorunsuz şekilde entegre edebilmektedir. Ek olarak geliştiriciler bu yolla ekosistemin büyümesinde aktif ortaklar haline gelebilmektedir. Geliştiriciler, Kin ekosistemine katıldığında Kin Rewards Engine’den (KRE) yararlanır. KRE, uygulama geliştiricilerini ilgi çekici kullanıcı deneyimleri oluşturmaya teşvik eder. Diğer yandan kullanıcılar ise uygulamalarında Kin harcadıklarında onlara ödeme yapar.

Kin kripto para birimi Kik şirketi tarafından oluşturulmuştur. Bir şirket olarak Kik, kullanıcı deneyiminden ve gizliliğinden ödün vermeyen sürdürülebilir bir para kazanma modelini aramaktadır. Şirketin amacı adil ve açık bir dijital hizmet ekosistemi geliştirmektir. Kik, geleneksel muadillerinden daha çekici bir ekosistemi teşvik için bir dizi yeni ürün, hizmet veya sistem oluşturmayı hedeflemektedir.

Kin (KIN) Ekosistemi Nedir?

Kin Ekosistemi, yalnızca yeni dijital bir ekonomi değildir; dijital bir topluluktur. Geliştiriciler ve kullanıcıları dijital deneyimler, ürünler ve hizmet karşılığında Kin kripto para birimi kazanıp harcatarak ekosisteme bağlamaktadır.

  • Uygulama geliştiricileri: Ekosistemdeki uygulamaları ve dijital deneyimleri oluşturanlardır.
  • Yaratıcılar: İçerik oluşturucular, ekosistemdeki herkesin keyif alabileceği yaratıcı içerik yayınlayan kullanıcılardır.
  • Kullanıcılar: Günlük insanlar, Kin Ekosistemi’nde birbirleriyle bağlantı kurmak ve çalışmak için uygulamaları kullanmaktadır.

Kin’in (KIN) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Kin’in (KIN) toplam arzı 10,000,000,000,000 KIN’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 1,717,204,747,229 KIN’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 1,273,370$ olan KIN’in piyasa değeri 80,932,762$’dır.

Kin’in (KIN) işlem gördüğü mevcut fiyat 0,00004710$’dır. Ancak Ocak 2018’de 0,000122572$’a ulaşmış ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.