İngiltere ve Fransa açıklamaları ile piyasayı sarstı

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
748 kez okundu

İngiltere ve Fransa açıklamaları ile piyasayı sarstı… Piyasa yine haber kaynaklı bir tedirginlik içine girdi… Özellikle Bitcoin ve Ethereum‘da yaşanan düşüşler dikkat çekici… Peki bundan sonra ne olabilir? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor

Bitcoin ve altcoinler toparlanabilecek mi? – 30.06.2021 Günlük Analiz

Bitcoin / USD paritesi 30 bin dolarlı seviyelerden başlattığı ve 36 bin 500 dolarlı seviyelere sürdürdüğü yükselişinin devamını getiremedi. Lider kripto para birimi yayınlarımızda üzerinde ısrarla durduğumuz 36 bin 553 dolar direncinden satışlarla karşılaştı ve tekrar 34 binli seviyelere kadar geriledi. Teknik alamda şu anda takip edilmesi gereken ilk önemi destek bölgesi 33 bin 815 – 34 bin dolar bandı. Olası geri çekilmenin devamı halinde bu noktanın test edilmesi durumunda pariteye bir miktar tepki hareketi beklenebilir. Aksi takdirde kısmi iyimserlik havasında olan Bitcoin / USD paritesi için 32 bin 300 dolar desteği yeniden gündemde olacak…

Günün iki önemli gelişmesi İngiltere ve Fransa’dan

İngiltere ve Fransa açıklamaları ile piyasayı sarstı. Kripto para piyasasında yaşanan kısmi iyimserlik havası özellikle İngiltere’den gelen açıklamalarla bir miktar dağılmışa benziyor. Zira Birleşik Krallık’ta bankalardan son dönemde sıkça telaffuz edilen kısıtlamalar gelmeye başladı. NatWest bankası, müşterilerinin kripto para borsalarına gönderebileceği para miktarını azalttığına yönelik bir açıklama yaptı. Ülkenin önemli bankalarından biri olan NatWest, bu kararında yatırım dolandırıcılığı endişelerinin ağır bastığını bu sebeple de müşterilerinin kripto para borsalarına gönderebileceği günlük miktarı geçici de olsa azalttığını bildirdi.

İngiltere’deki bu gelişmenin ardından yatırımcılar şimdi muhtemel katı düzenlemelerin Fransa’ya sıçrama ihtimali sebebiyle az da olsa temkinli. Zira Fransa’dan da benzer bir açıklama geldi. Fransa Merkez Bankası Başkanı kripto para regülasyonları konusunda Avrupa Birliğini geç kalmakla suçlarken kripto para düzenlemeleri için vaktin daraldığını ve bu konuyla ilgili bazı endişelerinin olduğunu dile getiriyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.