Illuvium (ILV) Nedir?

Illuvium (ILV) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
30 kez okundu

Bitci.com olarak bu makalede Illuvium ILV Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Illuvium; PC ve Mac’te piyasaya sürülen, Ethereum blok zinciri üzerine kurulu bir açık dünya keşif, NFT yaratıkları toplanabilen bir savaş oyunudur. Ethereum’daki ilk AAA oyunu olarak lanse edilen oyun, çeşitli toplama ve ticaret özellikleriyle hem sıradan oyunculara hem de DeFi hayranlarına eğlence kaynağı sunmaktadır.

Oyun; bir açık dünya keşif oyunuyla PVP savaş oyununun birleşimidir. Oyuncular, zamanlarını oyun dünyasının uçsuz uçsuz bucaksız yerlerini keşfederek veya güçlü canavarlardan oluşan ekiplerini oluşturarak geçirebilmektedir.

Illuvium (ILV) Nedir?

Illuvium DAO adı verilen merkeziyetsiz özerk organizasyon (DAO) tarafından Ethereum blok zincirinde geliştirilen yeni bir fantezi rol yapma oyunudur. Oyun ilk olarak geçen yılın Ocak ayında duyurulmuştur. Ethereum Ağı üzerine inşa edilmiş, merkeziyetsiz, NFT koleksiyonu ve otomatik savaş oyunu olarak tanımlanmıştır.

Oyunda oyuncular, Illuvials adı verilen ilah benzeri canavarları keşfetmek ve yakalamak için üç boyutlu bir açık dünyada girmektedir. Oyuncuların topladığı İllüvyonlar, Ethereum’un blok zincirinde gerçek dünya değeriyle NFT’lerle temsil edilmektedir. Oyuncular, ETH kazanmak için diğer oyuncularla savaşmak için topladıkları İllüvyonları kullanmaktadır.

Platform, Immutable X olarak bilinen bir katman-2 ölçekleme çözümü kullanmaktadır. Immutable X, EHT’deki blok zincir tabanlı pazar yerleri ve uygulamalar için işlemleri hızlandırma amacıyla oluşturulmuştur. Sistem, gizliliği iyileştirmek ve hızı artırmak için işlemleri bir araya toplayan Zero-Knowledge Rollups’ı kullanmaktadır. Bu sayede oyun oynarken işlemlerin hızlı şekilde gerçekleştirilebildiğini ifade etmektedir.

IlluviDEX Nedir?

Illuvium, DAO’nun yönettiği IlluviDEX olarak adlandırılan kendi çevrimiçi pazar yerine sahiptir. Bu pazar yeri, oyuncularının silah, zırh vb. dahil olmak üzere oyun için NFT’lerini satın almaları, satmaları ve takas etmeleri için bir yer olarak hizmet etmektedir. Platformun NFT’leri, herhangi bir blok zincirinin NFT’leri gibi diğer pazarlarda da listelenebilir ve alınıp satılabilmektedir.

Illuvium DAO’nun Yönetişimi Nasıl?

Platformun kripto para birimi ILV’dir. Oyuncuların oyunda elde ettikleri başarılar ILV ile ödüllendirilmektedir. Ek olarak token, DAO aracılığıyla kullanıcıların oyununun yönetişimine katılmasını sağlamaktadır.

DAO, bir yürütme ekibi gibi merkezi otorite yerine blok zinciri aracılığıyla kod ve algoritmalar tarafından yönetilen bir bireyler topluluğudur. Burada kullanıcılar çoğunluk kuralına göre yönlendirilip yönetilmektedir.

ILV tokeninin sahipleri, DAO’yu yürütmekten sorumlu sorumlu grup “Illuvinati Council” üyesi olmak üzere bireyleri aday göstermek için tokenlerini kullanabilmektedir. Aday gösterilenler konseye aday olduktan sonra 72 saatlik bir saatlik oylama süreci başlamaktadır. Bu süreç platformu yönetecek beş kişinin seçilmesiyle sonlanmaktadır. Bununla birlikte seçilen kişiler, DAO’nun çıkarları doğrultusunda değişiklikleri yürürlüğü koymaktan sorumludur.

Illuvium’un (ILV) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre Illuvium’un (ILV) maksimum arzı 10,000,000 ILV, toplam arzı 7,000,000 ILV’dir. Dolaşımdaki arz miktarı İSE 650,686 ILV’dir. Bununla birlikte on 24 saatlik ticaret hacmi 15,005,133$ olan projenin piyasa değeri 413,168,713$’dır.

ILV tokeni şu anda borsalarda 638,08$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Kasım 2021’de 1,911,26$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.