Greed (GREED) Nedir?

Greed (GREED) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
30 kez okundu

GREED; müziğin heyecanını, NFT’leri, Metaverse’i ve dijital koleksiyonlarının değerini Binance, Ethereum, Polygon ve Cardano blok zincirlerinde birleştiren ilk kripto ekosistemidir. Bitci.com olarak bu makalede GREED Nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Greed Nedir?

GREED Music, Grammy Ödüllü yapımcılar ve şarkı yazarları Cool & Dre’nin ilk kripto müzik markasının başında olduğu ekosistemdir. Projenin ekosistemi; launchpads, takaslar, staking, çiftlikler (farms), meta veri deposu ve NFT pazarıyla çok zincirli platformlarda birçok sinerjik kripto yardımcı programını kapsamaktadır.

Platform tokeni GREED, ekosistemin merkezinde bulunmaktadır. Greed’e göre token, ekosistemdeki tüm işlemler için kullanılabilen hizmet tokenleridir. Başlangıç olarak Binance Smart Chain’de yer alması planlanmıştır ancak gelecekte diğer ağlarda da planlanacağı belirtilmiştir.

Cardano blok zincirinin ilk tokenlerinden biridir. Yapımcılar, Greed’i piyasaya sürmek için Peter Parente ile birlikte çalışmıştır. Platform şunları içerecektir:

  • En sevilen müzik sanatçılarının koleksiyon müzik NFT’leri
  • Liste başı şarkıların daha önce duyulmamış versiyonları ve versiyonların koleksiyon olarak çıkarılacak NFT’leri
  • Oluşturulan ancak seçilmeyen albüm kapaklarının ek sürümleri
  • NFT VIP erişim tuşlarıyla Greed Music stüdyolarında çalışan favori sanatçıların canlı yayınlarını izleme
  • Doğaçlama performansları ve büyük konserleri Metaverse’de canlı olarak izleme şansı

Greed Metaverse Nedir?

28 Ekim 2021’de platform, Decentraland’da iki yeni mülkte 15 parsel satın almış ve resmi olarak Metaverse’e girmiştir.

Yakın zamanda platform, ekosistemini ve Greed Music’i Valor ve Wall Street Bets’le birlikte TCG World Metaverse’e getirmek için TCG World ile ortaklık kurmuştur.

Greed’in meta veri deposunda sevilen sanatçıların yer aldığı müzik stüdyosu, kulüp ve konser alanının yer alması planlanıyor.

Greed NFT Pazar Yeri Nedir?

Platformun NFT pazarı, platform ekosisteminde bulunan avantajlarla sanatçılar için oluşturulmuştur.

NFT pazarının ana faydası sanatçılara sunulan sözleşmelerdir. Sanatçılar, sahip oldukları sözleşmeler aracılığıyla pazarda NFT satabilmektedir. Platform, sanatçılara yönelik “Senin sanatın, senin sözleşmen” sloganını kullanmaktadır.

Greed’in Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan bilgilere göre Greed’in toplam arzı 1,000,000,000 GREED’dir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte projenin son 24 saatlik ticaret hacmi 2,436$ olarak belirlenmiştir.

Greed şu anda piyasalarda 0,00396699$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Kasım 2021’de 0,01718456$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.