Frontier (FRONT) Nedir?

Frontier (FRONT) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
30 kez okundu

Frontier; 4,000’den fazla kripto varlığı gönderebileceğiniz, depolayabileceğiniz ve bunlara yatırım yapabileceğiniz bir Kripto & DeFi, NFT cüzdanıdır. Kullanıcılar, DeFi uygulamalarında varlıkları stake ederek (staking) veya tedarik ederek (suppling) kripto paralarından pasif gelir elde edebilmektedir. Bitci.com olarak bu makalede Frontier Nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

Frontier (FRONT) Nedir?

Frontier, non-custodian (emanetçi olmayan) bir cüzdandır. Yani özel anahtarların kontrolü yalnızca kullanıcıdadır. Kullanıcılar, cüzdanı kullanırken üçüncü bir tarafa güvenmeye ihtiyaç duymamaktadır. Ancak bu aynı zamanda anahtarların güvenliğinden kullanıcıların sorumlu olduğu anlamına gelmektedir. Kullanıcılar, fonlarını korumak için kendi önlemlerini kendileri almalıdır.

Frontiler, uygulama aracılığıyla takas yapıldığında, ödünç verildiğinde, likidite sağlandığında veya kripto satın alındığında herhangi bir ücret talep etmez. Uygulama, kullanıcılar için kullanımı ücretsiz bir uygulamadır.

Kullanıcılar, blok zinciri üzerinde bir işlem yaptığında, işlemin işlenmesi için blok zincirine belirli bir miktarda ücret ödenmesi gerekmektedir. Bu ücrete Ağ ücreti denmektedir. Frontier, ağ ücretlerinden herhangi bir gelir elde etmemektedir. Ücret, doğrudan işlemleri işleyen doğrulayıcılara gitmektedir.

Frontier’in (FRONT) Özellikleri Nelerdir?

  • Gassız İşlemler: FRONT, Frontier Suite uygulamaları içinde yapılan işlemlerde gaz ücretlerini sübvanse edecektir. FRONT’u Frontier Vault’ta kilitlemek, ücretsiz ve neredeyse ücretsiz işlemlere neden olacaktır.
  • Sınır Teşvik Protokolü: Frontier uygulamaları paketi; kullanıcıların ne kadar yerel uygulama etkinliği gerçekleştirdiklerine bağlı olarak FRONT biçiminde ödül almaya hak kazanacakları yeni bir teşvik katmanına sahiptir.
  • Likidite: Frontier, çeşitli merkeziyetsiz protokoller ve platformlar için likiditeyi yeniden başlatmak için FRONT kullanacaktır. Kullanıcılar, ayrıca FRONT kullanarak havuzlara likidite sağlayabilecek ve getiri alabilecek.
  • Entegrasyon Yoluyla Deflasyon: Frontier, hibe ve ücrete dayalı B2B entegrasyonlarından elde edilen gelirlerin bir kısmını FRONT aracılığıyla tahsis edecektir. Ne kadar çok entegrasyon yayınlanırsa, FRONT’un değeri o kadar güçlü olacaktır.
  • NFT edinme ve Oluşturma: Platform, içerik oluşturucuların ve blok zinciri şirketlerinin NFT alıp yayınlamasına izin vermektedir. FRONT; transfer işlemlerinde ödeme aracı olarak kullanılacak.
  • Tavsiyeler: Frontier, kullanıcıları arkadaşlarını DeFi’ye getirmeye teşvik eden bir tavsiye sistemi geliştirecek. Topluluk kampanyaları, ekosistemi geliştirmeye yardımcı olmak isteyen üyelere FRONT dağıtmayı da içerecek.

Frontier’in (FRONT) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre Frontier’in (FRONT) maksimum ve toplam arzı 90,000,000 FRONT’tur. Dolaşımdaki arz miktarı ise 74,387,500 FRONT’tur. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 57,970,228$ olan projenin piyasa değeri 41,119,719$’dır.

Frontier (FRONT) şu anda piyasalarda 0,555070$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Şubat 2021’de 6,71$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.