FED ve Morgan Stanley piyasalara pozitif etki yaptı.

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
316 kez okundu

FED ve Morgan Stanley haberleri piyasalara pozitif etki yaptı. Peki bu olumlu haberlerin etkisiyle Bitcoin, Dash ve Enjin Coin’de beklentiler ne yönde şekillendi? Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban yorumluyor…

Bitcoin ve Dash Coin’de son durum ne – 18.03.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasası yeni güne oldukça olumlu başladı. Gelen iki haberin piyasanın yeşile boşanmasını sağladı. Bitcoin tekrar 60 bin dolarlı seviyeleri zorluyor. ‘Altcoinler’de de yukarı yönlü bir hareket var.

Piyasaya FED dopingi

FED ve Morgan Stanley piyasalara pozitif etki bıraktı. Bu hareketi sağlayan haberlerden ilki FED kanadında… Merakla beklenen FED toplantısı nihayet sona erdi. FED toplantısında 11’e karşı 0 oy ile faiz artırmama kararı alındı ve bu kararın ardından lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bir sıçrama yaparak, yazım itibari 57.835 dolar seviyesine yükseldi.

Sona eren FED toplantısının ardından, FED Başkanı Jerome Powell bir basın açıklaması gerçekleştirdi ve alınan kararları detayları ile paylaştı.

Jerome Powell açıklamasında, 2023 yılının sonuna kadar faiz oranlarını artırmayacaklarını ve parasal gevşeme politikası stratejisinin devam edeceğini belirtti. Powell’ın açıklaması başta Bitcoin olmak üzere birçok altcoin’e doğrudan etki yaptı.

Morgan Stanley etkisi

Bir diğer haber ise Morgan Stanley’den… Kuruluş, akredite varlık yönetimi müşterilerine Bitcoin (BTC) ile ilgili fonlara erişim sunmaya başlayacağı konusunda bilgilendirme geçti.

Wall Street’te Bitcoin’in benimsenmesinin artmasının son göstergesi, 16.000 danışanı ve 2.3 trilyon dolarlık varlığı yöneten Morgan Stanley’den geldi. Üst düzey bir yetkili tarafından yapılan açıklamaya göre, firma müşterilerine NYDIG ve Galaxy Digital tarafından işletilen fonlara erişim imkanı sunulacak.

Peki bu olumlu haberlerin etkisiyle Bitcoin, Dash ve Enjin Coin’de beklentiler ne yönde şekillendi?

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.