Ethereum Yorum

Mert Tanır
Mert Tanır
1554 kez okundu

Ethereum hakkında yorum yapmak gerekir ise; Basitçe Ethereum yazılımcıların merkeziyetsiz uygulamalar yaratmasını ve bununla baraber dağıtımını yapmasına yarayan, temeli Blockchain ağı olan açık kaynak kodlu bir teknolojidir. Amerika Bitcoin konferasında geliştiricisi Vitalik buterin‘in sunumuyla tanıtılan Ethereum birçok altcoine göre oldukça yenilikçi bir anlayışa sahip.

Merkezi olmayan yazılım geliştirlmesine yarayan sistemi ile kendine has yazılım algoritması kullanır. Bu algoritmaların kullanılmasıyla aynı işletimler üzerinde bir Blockhain baz alınarak birçok alt coin geliştiştirilebiliniyor. Peki Ethereum‘un çalışma prensibi ne?

Aslında bunu Ethereum’un yaratıcısının sözleriyle anlatmak daha açıklayıcı olacak. Vitalik Buterin Bitcoin‘i altınLitecoin‘i gümüş ve Ethereumu da petrol olarak görüor. Ona göre Ethereum‘un desteklediği teknoloji dünyamızdaki internet sisteminin gücü konumunda. Petrolün dünya için ne kadar önemli bir unsur olduğunu söyleyen buterin Ethereum‘un da aynı şekilde değerlendirilmesi gerektiğini vurguluyor. Ether‘i bir yakıt olarak gören buterin bu teknolojinin ihtiyacı olan enerjiyi etherden alacağını belirtiyor.

Ethereum madenciliği Bitcoin madencilğine göre farklı bir yapıya sahip. Bunun nedenlerinden biriside yapısındaki algoritmalar gereği Asic Minerlar ile işlem yapılamaması. Ethereum bilgisayarlarımızın ekran kartları yani GPU’İarı kullanarak madenciliğe izin veriyor. Buda her bilgisayarın ethereum madenciliği yapabilmesi demek.

Ethereum’a nasıl satın alırız?

Ethereum‘u TL ile almak çok kolay. Bunun için Herhangi bir ek ücret vermeden Bitci.com‘da üyelik oluşturun.Borsa sekmesinden Ethereum‘u seçin ve belirlediğiniz miktar üzerinden Ethereum‘a sahip olun.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.