Ethereum ve Dogecoin Ne Tür Sinyaller Üretiyor?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
3448 kez okundu

Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin teknik anlamda ne tür sinyaller üretiyor? Olası aşağı ya da yukarı hareketlerde hangi noktalara dikkat etmeliyiz? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor.

Bitcoin tekrar yükselişe geçti!

Piyasalarda olumlu hava sürüyor. Yatırımcıları yemyeşil bir tablo karşıladı bugün. Şimdi merak edilen konu bu olumlu havanın devam edip etmeyeceği. Şu anki önemli kripto para birimlerindeki teknik görünüm bunun devam edebileceğini gösteriyor. Ancak şunu da unutmamakta fayda var. Kripto para piyasası haber odaklı oldukça kırılgan bir dönemden geçiyor. Bu sebeple haber akışına dikkat etmek şart.

Bunun dışında ABD Senatosu, Pazar akşamı geç saatlerde 68’e 29’luk bir farkla başkan Biden’ın altyapı yasa tasarısını kabul etti. Senato, oylamada, kripto para karşıtlığı bir yaklaşım sunan Warner-Sinema-Portman paketi lehinde oy kulladı.

Kesin sonuç yarın belli olacak!

Warner-Sinema-Portman yasa önerisi, müşteri bilgilerini kaydetmeyen madenciler ve yazılım geliştiriciler gibi aktörlere vergi raporlama gereklilikleri getirdiği için kripto para topluluğu tarafından geniş çapta eleştirilmiştir. Bu ağır vergi şartlarının kaldırılmasını isteyen Wyden-Toomey-Lummis önerisinin ortak yazarlarından biri olan Senatör Cynthia Lummis, hayal kırıklığını bir tweetle paylaştı:

“Yasa tasarısını ve bu süreci anlıyorum. Ama bu tasarıdaki bazı ifadeleri değiştirmezsek bazı insanlar zarar görecek.”

Senato, oylamanın ardından 30 saatlik tartışmaya izin veriyor. Bu, Warner-Sinema-Portman değişikliğinin Salı sabahına kadar tartışılabileceği ve ardından kanunlaşacağı anlamına geliyor. Senato, altyapı yasasını değiştirmek için hala oy kullanabilmekte. Lummis ve arkadaşları, kripto para endüstrisine fayda sağlayacağına inandıkları bir değişikliğe ulaşma konusunda kararlılar.

Kripto para sektöründe endişe ve hayal kırıklığı hakim!

Kripto para topluluğu, uymakta zorlanacak olan vergi raporlama gereklilikleri nedeniyle Sinema-Portman değişikliğine geniş ölçüde karşı çıkıyor. Senato bu değişiklikle ilgili tutumunu Salı gününe kadar değiştirmezse, kripto endüstrisindeki madenciler veya geliştiriciler gibi bazı kuruluşlar, şu anda kaydetmedikleri vergi bilgilerini nasıl rapor edeceklerini bulmak zorunda kalacaklar.

Peki Ethereum ve Dogecoin teknik anlamda ne tür sinyaller üretiyor? Olası aşağı ya da yukarı hareketlerde hangi noktalara dikkat etmeliyiz? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.