Ethereum için teknik görünüm nasıl şekillendi?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
334 kez okundu

Ethereum için teknik görünüm nasıl şekillendi? Kripto para piyasası karışık bir seyre uyandı. Ancak dün gelen bir haber piyasaya kısmen da olsa moral aşıladı gibi. Haberin baş rolünde yine MicroStrategy var…

Piyasaya moral aşısı
ABD’li MicroStrategy, 52.765 dolar ortalama fiyatla 1.026 milyar dolar değerinde 19.452 Bitcoin satın aldı. Şirket şu anda cüzdanlarında yaklaşık 90.500 Bitcoin tutuyor ve genel Bitcoin yatırımı mevcut fiyatlarla 5 milyar doları geçmiş durumda. Son satın alımla birlikte MicroStrategy Bitcoin başına ortalama 23.985 dolar ödedi.
Ethereum için teknik görünüm nasıl şekillendi? Şirket ilk olarak geçen yıl Bitcoin’e yatırım yaptı ve Ağustos ve Eylül’de Bitcoin’e 425 milyon dolar yatırdı. Kasım ayına gelindiğinde şirketin Bitcoin yatırımı yarım milyar doları geçti. Aralık ayında ek olarak 29 bin 646 Bitcoin satın almak için 650 milyon dolar tahvil satışı yaptı. Şirket ardından kendi hazine fonlarını kullanarak, görece daha küçük iki adet 10 milyon dolarlık alımla Bitcoin yatırımlarını devam ettirdi. O dönemde MicroStrategy’in cüzdanlarındaki toplam Bitcoin miktarı 71 bin 79 BTC’ydi.
MicroStrategy’nin Bitcoin alımları, büyük ölçüde Bitcoin’e yeni kurumsal ilgi dalgasının başlamasını tetiklerken, Square gibi şirketlere ve Raoul Pal gibi yatırımcıların MicroStrategy’nin adımlarını takip etmeleri için ilham kaynağı olmasıyla büyük ilgi görüyor.
Peki bu haber ışığında kripto para piyasasını nasıl bir seyir bekliyor? Özellikle Ethereum cephesinde gelinen son nokta itibariyle teknik görünüm nasıl şekillendi? Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban yorumluyor…

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.