Ethereum Fiyat

Mert Tanır
Mert Tanır
3973 kez okundu

Kripto para piyasasında çoğun analist, yorumcu ve yatırımcı için Bitcoin amiral gemisi için olarak tanımlanır. Ancak bunun yanında son dönemde her ne kadar ‘altcoin’ gibi görünse de ikinci telaffuz edilen kripto para Ethereum olmaya başladı. Ethereum’a ilginin bu kadar olmasını kurucusu Vitalik Buterin’in bile beklemediğini açık açık belirtti. Ethereum’u diğerlerinden ayıran bir özellik ise diğer altcoinlere nazaran çok daha fazla yenilik içerin bir sisteme sahip olması. Böyle olunca da ilgini olması kaçınılmaz oldu. İlginin bu kadar olması artık bilgisine de ihtiyacın ciddi anlamda artmasını sağladı.

Ethereum fiyat hareketlerindeki volatilite

Bu ilgiye işin açıkçası Ethereum fiyat hareketleri de kayıtsız kalamadı. İşlem görmeye başladığı ilk zamanlar 0,50 dolar seviyeleriyle değerlenen Ethereum fiyat hareketleri kimsenin beklemediği bir şekilde sert bir şekilde ivmelenmiştir. Ocak 2018 tahihine gelindiğinde fiyat bilgisi isteyenler karşılarında bin 500 dolar gibi inanılması güç bir rakam gördü. Bu tarihten sonra ise işler Ethereum için pek de iyi gitmedi. Aynı yılın Aralık ayına gelindiğinde ise Ethereum fiyat bilgisini sorgulayanlar 80 dolarla inanılmayacak bir düşüşe şahitlik etti. Gördüğü bu kısa vadeli dip seviyesinden sonra ise tekrar toparlanma çabası içerisine giren Ethereum fiyatları şimdilerde ise tekrar 220 – 280 dolar bandına sıkışmış görünmektedir.

Analistler fiyat hareketlerinin bu kadar volatilite olmasının doğal karşılanması görüşünde. Onlara göre bazı özellikleriyle diğer coinlerden ayrılan Ethereum’da fiyatların kendi dengesini bulması biraz zaman alabilecektir, Bu dönemde fiyat hareketlerindeki volatilitenin devamı beklenebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.