Ethereum (ETH)

Mert Tanır
Mert Tanır
724 kez okundu

Ethereum Nedir

EthereumBlockchain yani blok zinciri teknolojisine sahip kripto para birimidir. Ethereum teknolojisi aracı kurumlar olmadan ödeme almaya ya da yapmaya olanak sağlar.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin olurken, ilk defa Kuzey Amerika Bitcoin konferansında tanıtılmıştır. Kripto para birimi Ethereum, ilk defa 30 Temmuz 2015 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Bitcoin’da olduğu gibi Ethereum’un da herhangi bir merkezi bulunmazken, resmi bir kuruluş tarafından da kontrol edilmemektedir.

Ethereum, kripto paralar arasında Bitcoin’den sonra en fazla pazar hacmine sahip kripto para birimi olurken; kısaltması ETH olarak tanımlanmıştır.

Ethereum Madenciliği

Ethereum madenciliği, Ethereum üretim işine verilen isimdir.  Ethereum mining yani Ethereum madenciliği tıpkı Bitcoin madenciliği ile aynı mantıkta çalışmaktadır. Fakat günümüz çok gelişen sistemlerinde Ethereum madenciliği, artık CPU yerine neredeyse ondan 100 kat hızlı çalışan GPU ekran kartları ile yapılmaktadır. Bu durumda ETH madenciliği yaparak para kazanmak için standart ölçülerdeki masa üstü bilgisayarlar yetersiz kalacaktır.

Madencilik makinelerinden satın almak isteyen yatırımcıların elektrik kullanım miktarına ve güvenliklerine oldukça fazla dikkat etmeleri gerekiyor. Çünkü dijital para birimi üretmek için makineler tarafından üretilen çok sayıda veriyi süzmek gerekiyor. Bu yapılan iş de dolayısıyla yüksek miktarda enerji harcanmasını gerektiriyor.

Ethereum Nasıl Alınır

Popüler kripto para birimi olan ETH’yi kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz. Ethereum alım ve satım işlemi için Türkiye’nin en güvenli, hızlı ve geniş kripto para havuzuyla müşterilerine en iyi kripto arşivini sunan bitci.com adresiniz olacak.

1- Öncelikle piyasanın en güvenilir kripto para borsa sitelerinden olan https://www.bitci.com/ adresine giriş yapıyorsunuz.

2- Açılan sayfada ekranın hemen sağ üst köşesinde yeni üyelik ikonunu göreceksiniz. Bu ikona tıklamanız alım satım yapmak için ikinci adımınız olacak.

3- Bu kısımda sizden bazı bilgiler istenecek. Bilgilerinizi eksiksiz doldurduktan sonra üye Bitci.com sitesine üye olma işlemini tamamlanmış oluyor. Bunun sonrası tekrar Bitci.com adlı internet sitesine giriş işlemini gerçekleştirin

4- ‘Hesap Onay Yönetimi’ bölümünden doğum tarihi ve T.C. kimlik numaranız gibi bilgileri doldurup bu aşamayı tamamlayın. Eğer daha önce bu işlemi yaptıysanız bu kısmı geçme imkanınız bulunuyor.

5- Hesabınızda herhangi bir kripto para veya TRY bulunmuyorsa TRY yatırma bölümüne giriş yapın ve hesabınıza banka havale/EFT kullanarak TRY yatırın. Hesabınızda kripto para veya TRY bulunuyorsa bu kısmı atlayabilirsiniz.

6- Borsa ekranında sol üst köşede TRY marketine tıklayın ve hemen altında ETH’ye tıklayın.

7- ETH alış kutusuna istediğiniz fiyattan alış emri verebilirsiniz. Bunun dışında market fiyatından almak için miktar kısmını doldurarak emir girişini gerçekleştirme imkanına sahip olacaksınız.

Belirlediğiniz emir ile piyasada eşleşen bir alış veya satış oluşursa sistem girmiş olduğunuz emri otomatik olarak gerçekleştirir.

Bu adımları izleyerek Türkiye’nin en güvenilir kripto para piyasası sitelerinden bitci.com internet sitesinden ETH ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapabilirsiniz…

Ethereum Ne Kadar

2015’te ortaya çıkan en popüler sanal para birimlerinden Ethereum, 2015 senesinin son çeyreğinde 0.42 dolar değerinde işlem görürken; 2018 senesi Ocak ayında herkesi şaşırtan sert bir yükseliş göstererek 1000 doların üzerine çıktı ve tüm zamanların rekorunu kırdı. ETH, sonrasında bu seviyelerde tutunamayarak aynı hızla gerileyerek, yatırımcısını üzdü. ETH bu yazıyı hazırladığımız sıralarda ise (26.07.2019) 218 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum Fiyat

En popüler sanal para birimlerinden biri olan Ethereum, 2018 yılında 1000 doların üzerini görerek tarihi rekorunu kırarken, bu yazıyı hazırladığımız sıralarda (26.07.2019) 218 dolar seviyesinde hareket ediyor. Ethereum satın almak istiyorsanız hemen www.bitci.com‘a hiçbir ek ücret vermeden üye olabilirsiniz. Borsa menüsünden ETH seçerek belirlediğimiz sayıda ETH satın alımı yapabilirsiniz.

1 Ethereum Kaç TL

Blockchain yani blok zinciri merkezli dağıtılmış bir bilgi işlem platformu olan Ethereum’un değeri için 1 Ethereum kaç TL araması yaptığımızda 26.07.2019 tarihinde 1252 TL seviyesinde hareket ettiğini görüyoruz. Ethereum sahibi olmak için hemen www.bitci.com‘a hiç bir ek ücret vermeden üye olup, borsa menüsünden ETH seçeneğini seçerek istediğiniz sayıda ETH satın alabilirsiniz.

Ethereum Kaç Dolar

2018 yılında tarihi rekor kırarak tüm dikkatleri üzerine çeken ETH, bu yazıyı hazırladığımız (26.07.2019) dakikalarda 218 dolardan işlem görüyor. ETH’nin değeri dünkü fiyatına göre ise yüzde 1.43 yukarıda bulunuyor. www.bitci.com‘a girip ek bir ücret ödemeden üye olun. Daha sonra borsa menüsünden ETH seçeneğini seçip belirlediğiniz miktarda Ethereum alımı yapabilirsiniz.

Ethereum Satın Al

En popüler kripto para birimi olan Bitcoin’in en büyük rakiplerinden biri olarak gösterilen Ethereum’a kripto para borsaları üzerinden sahip olabilirsiniz. Ethereum sahibi olmak istiyorsanız Türkiye’nin en güvenilir ve kullanımı bakımından en kolay kripto para borsası www.bitci.com sizleri bekliyor olacak.

Ethereum Borsası

Ethereum sahip olmak isteyen yatırımcılar, kripto para borsaları üzerinden alım ve satım işlemi gerçekleştirirler. Bu borsalar üzerinden ETH ve diğer sanal para birimlerine sahip olabilirler. Güvenilir altyapısı ve kullanıcıya sağladığı kolay kullanım arayüzü ile www.bitci.com‘a ek bir ücret ödemeden üye olabilirsiniz. Üyeliğiniz tamamladıktan sonra belirlediğiniz miktarda kripto para alabilirsiniz.

Ethereum Grafik

ETH ve/veya diğer kripto para birimlerini satın almaya karar vermeden önce, ilgilendiğiniz paranın geçmiş datalarını içeren grafiklerini incelemek faydanıza olacaktır. Böylelikle kripto para biriminin fiyat hareketlerini, dip ve zirve noktalarıyla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ethereum Türkiye

Ortaya çıktığı ilk günden beri bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de dikkat çeken Ethereum, bir merkezinin olmamasına karşın yatırımcı sayısını sürekli artırıyor. Sanal para borsalarında kullanıcılar tarafından sık sık tercih edilen ETH’yi Türkiye’de güvenilir altaypısı ve kullanıcıya sağladığı kolay arayüzü ile www.bitci.com‘dan satın alabilirsiniz.

Ethereum Analiz

Diğer sanal para birimlerinde olduğu gibi Ethereum için yatırım yapan yatırımcılar da ETH analizlerini takip ediyor. Güvenilir ve bilindik analistlerin yaptığı Ethereum analizlerini takip etmek, yatırım kararı vermeden önce size yardımcı olacaktır.

Ethereum Nasıl Üretilir

Ethereum madenciliği ile ETH üretebilirsiniz. Belli başlı algoritmalar ile çalışan madencilik cihazlarında dijital para üreterek oldukça yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Yalnız bu madencilik cihazlarından satın almak isteyen yatırımcıların elektrik tüketim miktarına ve güvenliklerine dikkat etmeleri gerekir.

Ethereum Forum

Forum siteleri üzerinden kripto para dünyasına yatırım yapan ya da yatırım yapmayı düşünen yatırımcılar bilgi alışverişi yaparak yatırım kararı alırken bu bilgileri kullanarak yatırımlarına yön verebilirler. Ethereum forum siteleri üzerinde en çok konuşulan dijital para birimlerinden biridir.

Ethereum Haber

Aşağı ve yukarı yönde sert fiyat hareketleri ile dikkat çekerek yatırımcı sayısını artıran EHT,  en popüler sanal para birimleri arasındaki yerini koruyor. ETH fiyat değeri üzerinde yaşanan dalgalanmalarda haber akışlarının ve son gelişmelerin de etkisi olmaktadır. Bu sebeple yatırımcılar güvenilir kaynaklardan haber akışlarını ve son gelişmeleri takip ederek yatırım kararı almakta fayda sağlayabilirler.

Ethereum Nereden Alınır

Türkiye’nin en güvenilir kripto para piyasası sitelerinden bitci.com internet sitesinden Ethereum ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.