Elon Musk’ın kırık kalp emojisi piyasayı salladı

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
418 kez okundu

Elon Musk’ın kırık kalp emojisi piyasayı salladı, Piyasada sahne yine Elon Musk’ın, Musk’ın bir iletisiyle piyasada yeşeren umutlar yeniden kırmızıya döndü… Elon Musk’ın kırık kalp emojisi ne anlama geliyor? Peki son görüntü itibariyle Bitcoin, XLM ve Dash’ta teknik görünüm nasıl şekillenmiştir? Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban yorumluyor.

Kripto para piyasası düşüşe devam edecek mi? – 04.06.2021 Günlük Analiz

Piyasanın rengi bugün kırmızı… Bunun nedeni ise Elon Musk… Zira milyarder Elon Musk’un Bitcoin’den ayrılma hareketini gösteren anlamlı bir tweet yayınladı. Ardından keskin bir düşüş geldi. BTC ile birlikte Ripple, Ethereum, Cardano ve diğer altcoin’lerde sert düşüşler gördü.

Elon Musk, “Linkin Park Şarkısı” ile Bitcoin fiyatını aşağı itiyor!

Bitcoin hashtag’i, kırık bir kalp simgesi ve ayrılığa yol açan kızgın bir çiftin fotoğrafıyla Elon Musk, Bitcoin sevgisinin bittiğini ima ediyor gibi görünüyor. Bitcoin milyarderin paylaşımının ardından yüzde 5’ten fazla düşerek 39.500 dolar seviyelerinden 36.600 dolar seviyelerine kaydı. Bundan önce, Bitcoin birkaç ayın en düşük seviyesinden 40.000 dolara tırmanmanın eşiğindeydi. BTC beklenmedik bir şekilde düştükten sonra kripto para piyasası da bundan etkilenmiştir. Bu doğrultuda Ripple, Ethereum, Cardano ve diğer altcoin’lerde de ağır bir şekilde düştü.

Elon Musk, aşık bir çiftin sohbetinin fotoğrafını yayınladı. Kız, oğlan Linkin Park’ın şarkı sözlerinden alıntılar yapmaya devam ederse ikisi arasındaki aşkın sona ereceğini söyledi. Oğlan, bunu Linkin Park’ın ünlü şarkısı “In The End”in sözleri olan “Yani sonunda fark etmedi bile mi?” diye yanıtladı. Elon Musk’un bu paylaşım ile Bitcoin’den ayrılmak ve bu kripto para biriminin fiyatının düşmesine neden olmak istemesi olmasaydı bu, komik olabilecek bir hikaye… Bundan önce de Elon Musk, BTC fiyatını dumpladı. Milyarder, Tesla’nın artık Bitcoin’de ödeme kabul etmeyeceğini tweetledi. Ardından Bitcoin madenciliğinin çevreyi etkileyeceği endişesiyle ilgili tweet’leriyle Bitcoin fiyatının tekrar tekrar düşmesine neden oldu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.