Electroneum (ETN) Nedir?

Electroneum (ETN) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
33 kez okundu

Electroneum, anında ödeme sistemi sunan cep telefonu tabanlı bir kripto para sistemi olarak tanımlanmaktadır. Platform; banka hizmetleri kullanmayan bir milyar kişiye minimum ücretle hızlı ve güvenli kripto para işlemi sağlamaya odaklanmıştır. Electroneum’un kripto para birimi ETN’dir. Bitci.com olarak bu makalede ETN Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak ETN’nin özelliklerine, hedef kitlesine ve fiyatına değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Electroneum (ETN) Nedir?

Electroneum (ETN), yerel sistemi üzerinden anlık işlemlere olanak tanıyan ve çok sayıda kullanıcıya sahip, mobil odaklı bir kripto para birimidir.

Gerçek dünyaya entegre edilmiş Electroneum ekosistemiyle platformu 190’den fazla ülkede kullanmak mümkündür. Ek olarak Electroneum, dijital Pound uygulamasına yardımcı olan, kar amacı gütmeyen Digital Pound Foundation’un kurucu üyesidir.

Dijital ödeme kullanmayan, banka kullanmayan ve erişimi de olmayan bir milyardan fazla insan bulunmaktadır. Bu kişiler Visa, Mastercard, Paypal ve Apple Pay kullanmamaktadır veya kullanamamaktadır. Electroneum ise burada devreye girmektedir. Platform, her gün dünyanın dört bir yanındaki insanları fiziksel olarak bir mağazada yada çevrimci olarak mal ve hizmetler için ödeme yapmasına yardımcı olmaktadır.

Ek olarak platform, AnyTask isimli “freelance” pazaryerine sahiptir. Gelişmekte olan ekosistemlerdeki milyonlarca banka erişimi olmayan insana küresel dijital ekonimiye katılma fırsatı sunulmaktadır. AnyTask, banka hesabına olmadan ve satış ücreti ödenmeden küresel dijital ekonomiye erişim sağlayan ilk serbest (freelance) platformdur.

Electroneum’un (ETN) Özellikleri Nelerdir?

  • Güvenilir Doğrulayıcılar: Electoneum ağının doğrulayıcıları, platformla benzer vizyonu paylaşan STK’lardan oluşmaktadır.
  • Güvenlik: Platform, dolandırıcılıkla mücadele için AML/KYC önlemlerini gönüllü olarak benimsemiştir. Ayrıca kripto para birimleri için en büyük tehditlerden %51 saldırısına karşı Moderated Blockchain başlatan ilk kripto para projesidir.
  • Enerji Verimliliği: Bazı popüler blok zincirleri, İsviçre halkının tamamının tükettiği enerji miktarından fazlasını tüketmektedir. Ancak Electroneum, yüz binlerce işlem gerçekleştirmesine rağmen bir düzine ampül kadar enerji tüketmektedir.

Electroneum’u (ETN) Kimler Kullanabilir?

  • Bireyler: AnyTask.com’la kullanıcılar yeteneklerini binlerce alıcıya çevirimçi olarak satıp para kazanabilmektedir. İnternet paketi, kontör yüklemesi, su vb. faturaların ödemesi gibi günlük ihtiyaçların ödemesi için ETN kullanılabilmektedir. Ayrıca kullanıcılar, normal sınır ötesi transferin çok daha azı maliyete dünyanın herhangi bir yerine ETN gönderebilmektedir.
  • Şirketler: Platform, şirket müşterilerine kazandıkları ETH’ni ürünlerde ve hizmetlerde kullanmalarının yolunu açmaktadır.
  • Mağazalar: ETN, yeni bir ödeme yöntemi sunarak mağazaların müşteri ağını genişletmeyi amaçlamaktadır. Bununla birlikte mağazaların büyümesi ve gelirlerini artırması hedeflenmektedir.

Electroneum’un (ETN) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre Electroneum’un (ETN) toplam arzı 21,000,000,000 ETN’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 17,915,604,987 ETN’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 201,000$ olan projenin piyasa değeri 106,941,375$’dır.

Electroneum (ETN) piyasalarda şu anda 0,00596723$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 0,207854$ seviyesine yükselmiş ve zirve fiyatına ulaşmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.