Draken (DRK) Nedir?

Draken (DRK) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
59 kez okundu

Draken (DRK) yeni merkezi olmayan bir blok zincir platformudur. DRK Chain ile her teknoloji meraklısı, dApp’leri yüksek verimlilik ve düşük maliyetle oluşturup optimize edebilir. Bitci.com olarak bu makalede Draken (DRK) nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak platformun avantajlarına, ürünlerine ve fiyatına değineceğiz. İyi okumalar dileriz.

Draken (DRK) Nedir?

Merkezi olmayan uygulamaların üzerine kurulabileceği hızlı, güvenli ve çok amaçlı bir platformdur. Üstelik DRK konsensüsü; TON by Telegram ve Quorum by JP Morgan gibi projeleri takip ederek Proof-of-Honor’a yükseltilmiştir.

ETH 2.0 seçimlerinin arkasındaki mantık, ETH 2.0’ın kamu hizmetleri için optimize edilmiş olması ve dünyadaki en büyük güçlü geliştirici toplulukları tarafından desteklenmesidir. Platform; ETH 2.0’ın PoS konsensüsünü, dApp geliştiricilerini mümkün olduğu kadar çok kullanıcıya hizmet vermeye teşvik için PoH’a yükselmiştir. Ayrıca PoH, blok zinciri ağının uzun ömürlü olması için hile yapan madencileri ortadan kaldırmak için gelişmiş bir teşvik sistemini benimsemektedir. Blok zinciri işlemlerini daha ucuz hale getirmek için Tron’unkinden daha gelişmiş olan “GasStation” isimli akıllı bir serbest gaz politikası benimsenmektedir.

Ek olarak DRK üzerinde DaRK isimli bir gizlilik protokolü, akıllı sözleşmeleri desteklemek ve isteğe göre gizlilik sağlamak için icat edilmiştir. Üstelik bu protokol, komut dosyası araçlarına sahip ilk protokoldür.

Proof-of-Honor’un Avantajları Nelerdir?

  • Hızlı: PoH, yalnızca iki saniyelik blok süresi ile 5000 TPS’ye kadar hizmet verebilmektedir. Ancak gerçekte her işlem yalnızca birkaç yüz milisaniyede işlenebilmektedir.
  • İstikrar: Blok zinciri ağının ömrünü korumak ve hile yapan madencileri kaldırmak için gelişmiş bir teşvik sistemi benimsemektedir.
  • Ucuz gas ve Anti-spam: PoH, blok zinciri işlemlerini daha ucuz hale getirmektedir. Üstelik aynı zamanda anti-spam ve madencileri teşvik için “GasStation” adlı akıllı bir serbest gas politikasını benimsemektedir.

DaRK Gizlilik Protokolü’nün Avantajları Nelerdir?

  • Güvenli: Kötü niyetli uygulamalara karşı erişim kontrolü ve güvenlik duvarı.
  • Kesinlik: Mühürlenen her blok geri alınamaz. Yani geçmiş hiçbir işlem geri alınamaz.
  • Ucuz: Akıllı sözleşmeler, gaz kullanımı ve istenmeyen postaları önlemek için optimize edilmiştir.
  • Taşınabilir: Diğer merkezi olmayan protokollerde değiştirilebilir akıllı sözleşmeler.

DRK Zincir Ekosistemi

DRK, blok zinciri ve insan ihtiyaçlarını birbirine bağlayan bir uygulama ekosistemi oluşturmak için bir teknoloji ve platform sağlayıcısı olarak kabul edilmektedir.

Draken.Exchange

Platform, merkezi olmayan takas, farm (çiftlik), borç verme ve sigorta işlemlerini içermektedir.

BSocial.pro

Kripto para birimini P2P ekonomik modeline entregre eden merkezi olmayan bir sosyal ağdır.

Binemon NFT Oyunu

Oyuncunun NFT evcil hayvanı ile melezleme, yetiştirme ve dövüşme gibi etkileşimlerde bulunabileceği sanal bir evcil hayvan oyunudur.

Draken (DRK) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Draken (DRK) maksimum arzı 4,478,999,999 DRK, toplam arzı 977,465,921 DRK’dir. ÜStelik aynı verilere göre toplam arz miktarının tamamı dolaşımdadır. Bununla birlikte DRK’nin son 24 saatlik ticaret hacmi 257,124$, piyasa değeri ise 2,173,258$’dır.

Draken mevcut fiyatı 0,00222248$’dır. Ancak Temmuz 2021’de 0,04441833$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.