DigiByte

Mert Tanır
Mert Tanır
864 kez okundu

DigiByte, bir kripto para veya dijital varlık biçimi olurken; sembolü DGB olarak tanımlandı. Bu sanal para birimi 12.1 milyar coin dolaşım arzına ve maksimum 21 milyar coin arzına sahip bulunmaktadır.

Sanal para birimi olan DigiByte güvenli, oldukça hızlı ve merkezi olmayan bir Blockchain projesidir. Projesi, 2013 senesinde geliştirilmeye başlarken; 2014 senesinde ise piyasaya çıktı. DigiByte’ın geliştiricisi Jared Tate, kripto para biriminin piyasaya sürüldüğü zamanlarda Blockchain projeleri sayıca fazla değildi. Bu doğrultuda Jared Tate tarafından yapılan bağışlar yardımıyla geliştirildi.

DigiByte Madenciliği

Sanal para birimi DigiByte madenciliği yapmak için Blockfactory ve DigiHash kullanılabilir. DigiHash’le madencilik işi yapıldığı zaman yatırımcılara farklı oranlarda sanal para kazanma fırsatı verir. Kripto para madencilik havuzunun geliştirici şirketi olan DigiHash birkaç farklı kodlama dili kullanmaktadır. DigiHash, beş farklı DigiByte madencilik algoritmasını destekleyen bir havuzdur. DigiByte, coinler cüzdan da tutulduğu sürece yatırımcılar havuzdan ödüller almaktadırlar.

DigiByte FiyatI ve Şuan Ne Kadar?

DigiByte, bir kripto para veya dijital varlık biçimi olurken; bu yazıyı hazırladığımız zamanda (14.08.2019) 0.0092 dolar seviyesinde hareket ederken; Dünkü fiyatına göre ortalama yüzde 0.69 oranında geriledi. Bitcoin satın almak istiyorsanız hemen www.bitci.com’a hiçbir ek ücret vermeden üye olabilirsiniz. Borsa menüsünden DGB seçerek belirlediğimiz sayıda DGB satın alımı yapabilirsiniz.

DigiByte, 2017 Aralık ayında tüm zamanların rekorunu görürken, bu yazıyı hazırladığımız zamanda (14.08.2019) 0.0092 dolar seviyesinde bulunuyor. Ek olarak dünkü fiyatına göre yüzde 0.69 oranında değer kaybetmiş görünüyor.

1 DigiByte Kaç TL ve Kaç Dolar?

Sanal para birimi DigiByte’ın TL olarak değerine baktığımızda bu yazıyı hazırladığımız zamanda (14.08.2019) 0.05 TL seviyesinde hareket ediyor. DigiByte sahibi olmak artık çok kolay. Hemen www.bitci.com’a hiçbir ek ücret vermeden üye oluyoruz. Borsa menüsünden DGB seçerek istediğimiz sayıda DGB satın alımı yapabilirsiniz.

DigiByte, Aralık 2017 tarihinde 0.13 dolar seviyesini görerek tarihi rekorunu kırarken, bu yazıyı hazırladığımız zamanda (14.08.2019) 0.0092 dolar seviyesinde bulunuyor. Dünkü fiyatına göre ise ortalama yüzde 0.69 oranında düşüş gösterdi. www.bitci.com’a girip ek bir ücret ödemeden üye olun. Daha sonra borsa menüsünden DGB seçip belirlediğiniz miktarda alım yapabilirsiniz.

DigiByte Satın Al

DigiByte, 12.1 milyar coin dolaşım arzına ve maksimum 21 milyar coin arzına sahip olurken; bu sanal para birimini satın almak isterseniz kripto para borsalarından alım ve satım işlemi yapabilirsiniz. Sanal para birimi sahibi olmak istiyorsanız Türkiye’nin en güvenilir ve kullanımı bakımından en kolay sanal para borsası www.bitci.com sizleri bekliyor olacak.

DigiByte Türkiye ve Borsası

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yatırımcıların dijital paraları satın alacağı borsaları bulunmaktadır.  Dijital para borsalarında kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen DigiByte’ı Türkiye’de güvenilir altyapısı ve kullanıcıya sağladığı kolay arayüzü ile www.bitci.com’dan satın alabilirsiniz.

Kripto para borsalarından yapılan işlemlerin sayısı ve hacmi gün geçtikçe artarken; buna göre dijital para borsalarının sayıları da yükselmektedir. DigiByte’e yatırım yapmak isteyen yatırımcılar bu dijital para borsalarını kullanarak satın alabilirler. Güvenilir altyapısı ve kullanıcıya sağladığı kolay kullanım arayüzü ile www.bitci.com’a ek bir ücret ödemeden üye olabilirsiniz. Üyeliğiniz tamamladıktan sonra belirlediğiniz miktarda sanal para birimi satın alabilirsiniz.

DigiByte Analiz ve Grafik

DigiByte, kripto parası sahibi olmak isteyen yatırımcıların, önce kripto para biriminin yayınlanmış analizlerini takip etmeleri ve daha sonra değerlendirmeleri doğru yatırım kararı almalarına yardımcı olacaktır.

DigiByte’a yatırım yapan yatırımcıların yatırım yapmadan önce, grafiklerini incelemeleri daha doğru yatırım kararı alma konusunda faydalı olacaktır. Bu sanal para biriminin geçmiş fiyat hareketlerini ve dip, zirve noktalarını görerek ona göre yatırım zamanınızı daha net belirleyebilirsiniz.

DigiByte Nasıl Üretilir?

DigiByte madenciliği yapmak için Blockfactory ve DigiHash kullanılabilir. DigiHash’le madencilik işi yapıldığı zaman kişilere farklı oranlarda dijital para kazanma fırsatı verir.

DigiByte Forum ve Haber

Forum sitelerinde kripto para birimi dünyasında yatırım yapan yatırımcılar, bilgi alışverişi yaparak yatırım kararı alırken, aldıkları bilgileri kullanarak doğru zamanda doğru hamle yapabilirler.

DigiByte ve diğer sanal para birimleri her geçen gün yeni yatırımcıların dikkatini çekmeyi sürdürürken; yaşanan bu hareketler sanal para dünyasında yaşanan gelişmelerin ve haber akışlarının da etkisi bulunmaktadır. Bu sebeple, yatırımcıların haber akışlarını ve son gelişmeleri takip etmeleri daima faydalarına olacaktır.

DigiByte Nasıl ve Nereden Alınır?

DigiByte’ı kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz.

Kripto para borsalarında Digitalbyte, alım satım platformunun değerlendirmesinden geçtikten sonra satılabilmektedir. Bitci.com profesyonel kripto değerlendirmesinden geçmiş olan kripto paralar için hemen üye olabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.