DENT (DENT) Nedir?

DENT (DENT) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
54 kez okundu

DENT, Ethereum platformunda çalışan ve dünya çapında mobil veri alışverişine olanak tanıyan bir projedir. Bitci.com olarak bu makalede Dent Nedir sorusuna detaylı olarak yanıt vereceğiz.

Dent (DENT) Nedir?

DENT Wireless, Hong Kong merkezli bir platformdur. 2014 yılında Tero Katajainen’in yerleşik risk yönetimi işlevlerine sahip otomatik bir Forex piyasası geliştirmeye karar vermesiyle kurulmuştur. Daha sonra projenin parçaları, mobil veri paketinin satın alınıp satılmasına izin vermek için DENT Pazarı’na entegre edilmiştir.

Projenin kripto para birimi DENT’tir. Kullanıcılar bu tokeni kullanarak mobil veri alıp satabilmektedir. Ayrıca AT&T, Verizon ve Movistar gibi büyük operatörlerden DENT’le mobil veri alınabilmektedir.

Platform halihazırda birçok markayla işbirliği içindedir. Bu markalardan bazıları şunlardır: Basic Internet Foundation, Samsung Blockchain, G+D Mobile Security, GSMA ve Telecom Infra Project’tir.

DENT’in (DENT) Amacı Nedir?

DENT Wireless, eski SIM kartlarını kullanmadan mobil verilere dünya çapında erişim sağlayan ilk küresel operatör olmayı hedeflemektedir. Platforma göre eSIM teknolojisinin önemi artıyor ve bu teknoloji mobil veri için standart olacak.

Platform, mobil veri serbestleştirmesinin bir parçası olarak herkesin mobil veri ve ses paketleri alıp satabileceği, blok zincir teknolojisini kullanan bir pazar yeri yaratmıştır. Böylece bu pazar yeriyle karmaşık ve parçalanmış telekomünikasyon endüstrisi bozulmak istenmektedir.

DENT Wireless, telekomünikasyon şirketleri için yeni fırsatlar yaratırken; diğer yandan ise mobil veri pazarını serbestleştirmeye çalışmaktadır. DENT’e göre operatörler arzı kısıtlamakla kalmayıp fiyatları da yüksek tutuyor. Üstelik tekelleşme sebebiyle de birçok ülkede mobil veriler birkaç şirket tarafından kontrol ediyor. DENT ise bu sebeplerden ötürü mobil veriyi özgürleştirmek amacına sahip bir platform olarak öne çıkıyor.

Ek olarak DENT tokeni, şu anda birçok önemli borsada listelenmiş olmasına rağmen platform ileride kendi borsasını da başlatmayı hedeflemektedir.

Dent’in (DENT) Arzı ve Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre proje, şu anda 100,000,000,000 DENT’lik toplam arza sahiptir. Dolaşımdaki arz ise 95,654,960,452 DENT’tir. Projenin mevcut değeri 0,00264891$’dır. Ancak dört yıl önce (Ocak 2018) 0,100600$’a kadar yükselerek rekor fiyatına ulaşmıştır. Platformun piyasa değeri 253,255,693$’dır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.