Dash ve VeChain için yola devam mı?

Mehmet Çoban
Mehmet Çoban Araştırma Müdürü
457 kez okundu

Dash ve VeChain için yola devam mı? Dash ve VeChain son günlerde adından sıkça söz ettiriyor. Sebebi ise sert fiyat hareketleri… Peki bu sert yükseliş her ikisi için de devam edecek mi? Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban yorumluyor.

VeChain ve Dash rekor kırabilir mi? – 12.02.2021 Günlük Analiz

Kripto para piyasasında günün rengi yine yeşil. Genel tabloya baktığımızda yeşil rengin hakim olduğu yeni bir günün bizi karşıladığı görülüyor. Ancak bu yükselişte yine lider kripto para birimi Bitcoin’in başı çekmesi dikkat çekti. Zira pazar büyüklüğü şu anda yüzde 62 seviyelerinde bulunan kripto para piyasasının lokomotifi Bitcoin, 49 bin dolar seviyesinin test ederek tüm zamanların en yüksek noktasını gördü. Analizi yayına hazırladığımız sırada 47 bin dolar seviyesinin biraz üzerinde yatay seyirde bulunan Bitcoin’i kısmen de olsa Ethereum takip ediyor. Sabah saatlerinde yüzde 2’ye varan yükselişler yaşayan ETH’de bir miktar sakin seyir hakim.

PayPal ve Uber hamlesi…

Gündemin öne çıkan başlıklarında ise yine PayPal var… Bitcoin’de rekorların gelmesinde önemli katkısı olan şirket yeni bir kripto para açılımı daha yapıyor. Şirketten yapıla açıklamaya göre PayPal, ABD’de kripto para kullanıcıları tarafından yoğun ilgi görünce, hizmetlerini Birleşik Krallık için de açmaya karar verdi. PayPal, birkaç ay içerisinde Birleşik Krallık’ta da kripto paralar üzerinden işlem yapılmasını sağlayacak.

Tesla’nın sektöre girmesiyle birlikte, Bitcoin çılgınlığı, domino etkisi yaratmışa benziyor. Uber CEO’su Dara Khoswshahi, CNBC ile yaptığı röportajda, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini bir ödeme şekli olarak kabul etmeyi düşündüklerini söyledi…

Bu gelişmeler ışığında bugünkü videonun ana konusu is son dönemdeki fiyat hareketleriyle adından sıkça söz ettiren Dash ve VeChain… Her ikisinde de yaşanan sert yükselişler dikkat çekiyor. Peki bu yükselişlerin devamı var mı? Yoksa hedef noktaları test edildi mi? Bitci.com Baş Analisti Mehmet Çoban yorumluyor…

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.